4 najpopularniejsze modyfikacje plików XML w Mergado

Artykuł opublikowany 07.10.2019

Mergado rozrasta się w dynamicznym tempie, a wraz z rosnącą grupą użytkowników zauważyliśmy, że niektóre funkcje naszej aplikacji  są bardziej popularne niż inne. Jaki sposób użycia Mergado upodobali sobie nasi użytkownicy? O tym w dzisiejszym artykule!

Parowanie CATEGORYTEXT i PRODUCTNAME

Najczęściej używaną funkcją Mergado jest parowanie. Parowanie zapewnia prawidłową kategoryzację produktu, a kategoryzacja jest bardzo ważnym elementem nadania produktom "wyszukiwalności".

Korekta kategorii przy pomocy CATEGORYTEXT i PRODUCTNAME jest najczęstszym sposobem edycji informacji i w Mergado i można jej dokonywać zarówno manualnie jak i przy pomocy reguł pracujących na grupach produktów.

Dowiedz o tym jak dodawać reguły do Mergado i pracować z grupami produktów z video poniżej.

Koszt wysyłki i element DOSTAWA

Innym popularnym zastosowaniem Mergado jest edycja kosztami wysyłki.

Cena dostawy jest jednym z głównych czynników, dla których klient dokonuje zakupu i aby je porównać odwołuje się on do porównywarek cenowych.

Element DOSTAWA określa informacje takie jak rodzaj transportu, cena dostawy i rodzaj przewoźnika. Wszystkie te informacje mozna z latwoscia  dodać do produktów przy pomocy reguły zbiorczej. Korzystaj z korzyści płynących z zapewnienia klientom wyczerpujących informacji już dziś!

Dodanie parametrów korzystając z elementu PARAM

Element PARAM jest częścią wielu feedów produktowych XML, a dodanie go jest trzecia co do popularności funkcja Mergado. Zawiera on informacje o produktach, takie jak kolor i rozmiar.

Elelment ten jest nie tylko przydatny podczas filtrowania grup produktów, ale także obowiązkowy w przypadku niektórych kategorii (odzież).

Jeśli nie macie tego elementu, dodanie go jest bardzo proste. Na karcie Elementy po prawej stronie wybierz nowy element, wypełnij parametry na stronie Reguły i użyj jej. Jeśli wolisz edytować produkty manualnie, jest to możliwe na stronie Produkty.

Dodawanie parametrów w Mergado.

Kontrola informacji na stronie ELEMENTS

Na stronie ELEMENTS możemy zobaczyć wszystkie wartości dla konkretnego wyboru i kontrola tych wartości jest czwartą co do popularności funkcją Mergado.

Wartości, które można sprawdzić to na przykład parametry lub ceny, a praca z nimi jest niesłychanie przydatna w celu dopasowania plików XML do wymogów wyszukiwarek cenowych lub wyszukania  zduplikowanych wartości w elementach np. powtarzający się kod EAN itp.

Chcesz dokładnie wiedzieć, jak postępować ze zduplikowanymi produktami w swoim pliku danych? Przeczytaj TEN artykuł.

A jakich funkcji Mergado wy używacie?

Efektywna praca z Mergado pomoże ci lepiej wykorzystywać możliwości porównywarek cenowych. Dowiedz sie więcej o tym jak ustawiac naszą aplikację i podnieś sprzedaż w swoim sklepie.

Aplikacja Merging Mole połączy warianty produktów za Ciebie

Przed końcem roku dodajemy jeszcze jedną nowość do Mergado Store. Poznaj Merging Mole - aplikację,  która z pliku produktowego usunie warianty produktów za Ciebie. Przyjrzyjmy się dokładniej co Krecik potrafi.

12.12.2018

Dodaj komentarz