7 sposobów na pomyślne podłączenie sklepu do Mergado

Połączenie sklepu z Mergado to podstawa pracy z naszym narzędziem. Chcecie dowiedzieć się jak tego dokonać? Poznajcie różne sposoby na wprowadzenie kanału wejścioweg i wybierzcie ten, który spełnia Wasze potrzeby.

Błąd 403

Błąd 403 przy połączeniu Mergado najczęściej jest spowodowany systemem zabepieczeń w administracji Twojej platfromy. Te zabezpieczenia mają chronić Twój e-sklpe przed ewentualnymi hackerami i aby je zmienić wystarczy zalogować się do administracji Twojej platformy.

Niedozowolony adres IP

Mergado pobierając pliki z Twojego e-sklepu operuje na adresach IP, których wcześniej Twoja platforma nie znała. Dodaj nasze adresy IP do białej listy, a problem ten zostanie rozwiązany. Więcej o tym jak to zrobić przeczytasz TUTAJ

Ochrona przed botami

Mergado jest narzędziem automatycznym i identyfikuje się jako Mergadobot. Dodaj Mergadobot do białej listy, a połączenie pomiędzy Mergado a Twoim e-sklepem będzie przebiegać bezproblemowo.

Certyfikat SSL

Przeglądarka bez certyfikatu wyświetla strony jako niezaufane. System pobierania kanałów Mergada działa podobnie. Spowoduje to załadowanie kanału z błędem „Błąd uwierzytelnienia SSL. Prawdopodobnie masz nieprawidłowy certyfikat SSL.” Zweryfikuj czy wszystkie certyfikacje są aktualne, a następnie połącz się z Mergado ponownie.

URL i błąd 404

Literówki w adresie URL kanału XML są jednym z częstrzych problemów powodujących problemy z przesyłaniem danych. Te problemy powodują błąd 404 wskazujący niedostępny kanał pod adresem. Przeanalizuj adres URL pod kątem ewentualnych błędów aby go usunąć.

Opóźnienia na serwerze

Pobierając plik danych Mergado oczekuje na połączenie z serwerem, jednak zbyt wolny serwer może spowodować przedwczesne zakończenie połączenia. Planuj generowanie kanału z wyprzedzeniem, tak aby uniknąć ewentualnych spowolnień, a także w razie potrzeby mieć możliwość zregenerować kanał powtórnie.

Błąd 500

Błąd 500 jest to wewnętrzny problem serwera, na którym znajduje się kanał. Jeśli podczas połączenia z Mergado zobaczysz błąd 500, skontaktuj się z administratorem swojej platformy lub swojego serwera.

Czy znalazłeś w tym artykule odpowiedzi na swoje pytania? Może błąd który ty otrzymałeś nie został tu wymieniony?

Daj nam znać w komentarzach, a my odpowiemy na wszystkie pytania!

 

Czytaj dalej:

Ekspansja e-shopu za pomocą Mergado i UPgates

Sklepy internetowe stały się całkowicie naturalną częścią środowiska handlu detalicznego i nic się nie zmieni w dającej się przewidzieć przyszłości. Republika Czeska nie ma konkurencji pod względem liczby sklepów internetowych. N przykład na Węgrzech według najnowszych danych znajdziecie ich mniej niż 7 tys. Iw porównaniu z Czechami jest znacznie gorzej czterdziesto milionowa Polska..

13.04.2021

Dodaj komentarz