Bezpieczna dostawa produktów spożywczych z DHL

Artykuł opublikowany 13.05.2020

Carrefour uruchomił swój sklep na Allegro.pl. Czy to znak, że tradycyjne zakupy spożycze odchodzą do lamusa? Przyjrzyjmy się bliżej sytuacji na ranku spożywczym.

Zakupy spożywcze a ecommerce

W dobie zastanej sytuacji ekonomicznej zwiększenie popytu na zakupy online nie powinno dziwić. Zaledwie parę tygodni temu Skąpiec.pl oznajmił o swoich rekordowych wynikach, a giganci jak LPP czy CCC zawtórowali im. Wspólną cechą ich wyników jest neiustający wzrost sprzedaży. 

Czy spożywka również prznosi się online? Przyjzyjmy się bliżej tendencjom panującym na rynku.

Zakupy spożywcze w sieci

Kupowanie żywności online nie jest nowością. Sklepy takie jak Auchan Direct, Carrefour Zakupy Codzienne czy Frisco już od dawna cieszą się olbrzymią popularnością.

W dobie pandemii zapotrzebowanie na ich produkty tylko się podniosło. Stąd wynika też ruch sieci Carrefour, otwierajcy się ich działalność na nowe kanały. sprzedaży

Dowóz żywności

Od początku marca portale oferujące produkty spożywcze zanotowały nawet do 31% większego ruchu niż zazwyczaj. Głównym powodem tej podniesionej aktywności użytkowników jest nakaz ograniczenia kontaktół socjalnych.

Jak dowieźć spożywkę zachowując zasady bezpieczeństwa? Firma DHL zdecydowała się wyjśćtemu problemowi naprzeciw.

DHL, a zakupy spożywcze

DHL przyznaje, że obecnie ma doczynienia ze zwiększeniem ilości przesyłek o 100%. Ponad 55% z nich to wynik handlu online.

Wśród przesyłek znajdują się m.in paczki z jednego z większych supermarketów spożywczych. Ze względu na specyfikę asortymentu i zastanej sytuacji, firma podjęła kroki, aby ich dostawy stały się jeszcze bardziej bezpieczne.

Bezpieczne dostawy DHL

Bezpieczeństwo dostawy zaczyna się już przy składaniu zamówienia. Aby ograniczyć konieczność kontaktu kuriera z zamawiającym, rekomendowaną formą płatności jest przelew lub karta płatnicza.

Sama przesyłka jest doręczna w sposób bezkontaktowy. Aby odebrać przesyłkę klient podaje kurierowi kod PIN, który działa niczym podpis. Dzięki temu ie ma konieczności bezpośredniego kontaktu w momencie doręczania przesyłki, którą kurier zostawia w odległości zgodnej z zachowaniem zasad social distancing.

DHL to jedna z wiodących firm na arenie polskiej logistyki, dlatego warto być na bieżąco z aktualizacjami odnośnie oferowanych przez nich usług. Dowiedz się więcej na dhl.com

 

 

Czy sprzedajecie artykułu spożywcze? Jakie rozwiązanai Wy wprowadziliście w e-handlu w dobie koronakryzysu? Dajcie nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz