Cron - niezawodny pomocnik w automatyzacji e-sklepu

Artykuł opublikowany 12.11.2019

Jeśli jesteś właścicielem e-sklepu zapewne spotkałeś się z usługą Cron.W dzisejszym artykule będziemy omawiać dlaczego uzupełnia ona możliwości jakie daje Mergado Pack.

Użyteczność funkcji Cron

Cron to program, służący do tworzenia i zarządzania harmonogramem zadań. Głównym celem tej usługi jest  automatyzacja powtarzalnych jobów na hosting. Przykładem zadań crona jest wywoływanie wybranego skryptu do generowania statystyk lub eksportu, automatyczna aktualizacja bazy danych czy regularne pobieranie niektórych informacji z Internetu.

Aplikacja Cron ma kilka wersji. Pakiety podstawowe dotyczą mniejszej liczby zadań lub większych odstępów czasu pomiędzy zadaniami. Wyższe taryfy oferują aktywację większej liczby zadań Cron i krótsze interwały uruchamiania.

Generowanie feedu XML z Mergado Packu

Wtyczka Mergado Pack ma wiele zastosowań, a jedną z jej funkcji jest eksport kanału XML dla Mergado i łączenie go z porównywarką cenową. 

Taki eksport jest statyczny, co oznacza, że ​​po wygenerowaniu dane w nim się nie zmienią. Biorąc pod uwagę, że informacje w sklepie podlegają korektom, np. kiedy zmieniane są ceny, opisy, itp.w celu aktualizaci informacji niezbędne było by generowanie eksportu manualnie za każdym razem kiedy zmiany są wprowadzane. 

Na szczęście można to zadanie zautomatyzować przy użyciu aplikacji Cron. Wystarczy skopiować adres URL z karty Cron w administracji Mergado i wprowadzić go w Cronie.

Kontrola liczby zadań Cron

Większość usług Cron jest ograniczona. Ograniczenie to może dotyczyć zarówno ilości zadań lub częstotliwości ich wykonywania. 

A co w sytuacji, kiedy istniejący Cron nie jest wystarczający? Planujemy wyjść na przeciw temu wyzwaniu.

Nowe wersje Mergado Packów będą samodzielnie generowały eksporty i ma to na celu zarówno ułatwić przepływ danych z pliku do eksportu, a także zminimalizować ilości błędów spowodowanych m.in niewystarczająca pamięcią hosta lub maksymalnym czasem wykonania.

Cron to ważny element automatyzacji generowania kanałów XML. Jeśli nie wiesz, jak z nimi pracować, sprawdź przykład ustawień hostingu WEDOS. Dzięki pakietowi Mergado możesz eksportować dane w formacie XML zgodnie z jego specyfikacją. Pobierz za darmo, podłącz do Mergado i przetestuj moc najnowszych danych w swoim kanale.

Czytaj dalej:

Czy Twój e-sklep działa w oparciu o PrestaShop? Pobierz nasz moduł Mergado Marketing Pack dla PrestaShop. Dzięki niemu zaczniesz tworzyć lepsze jakościowo pliki produktowe dopasowane do porównywarek cenowych. Moduł zawiera wiele przydatnych funkcji, które pomogą Ci poprawić kampanie produktowe. Co istotne - całkowicie za darmo!

03.01.2019

PrestaShop wydało nową wersję 1.7. W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji, ten system działa w oparciu o inny rdzeń. Oznacza to, że większośc modułów przestała być kompatybilna z wersją 1.7. Do niedawna, było tak również w przypadku modułu Mergado marketing Pack dla PrestaShop.

16.01.2019

Dodaj komentarz