eM Files - zewnętrzne pliki danych e-sklepu ułatwią zarządzanie reklamami

Artykuł opublikowany 17.09.2020

Oczekiwanie na zatwierdzenie zmian w e-sklepie zanim będzie można opracowywać plik produktowy dla kanałów reklamowych potrafi być prawdziwą zmorą. Właśnie dlatego w Mergado pojawiła się aplikacja eM Files, która umożliwia przechowywanie plików danych poza infrastrukturą e-sklepu.

Jakie są zalety przechowywania plików w Internecie?

Odpowiemy przykładem. 

Jesteś marketerem i chcesz dodać brakujące zdjęcia towarów do feeda produktowego, ale e-sklep nie dodał ich jeszcze do Twojej strony. Bez eM Files, nie jesteś w stanie edytować plików danych dla kanałów reklamowych i musiałbyś czekać aż niezbędne edycje e-sklepu zostaną zatwierdzone. Teraz samodzielnie załadujesz pliki i uzupełnisz brakujące dane dokłądnie wtedy, kiedy będziesz tego potrzebował.

Jak korzystać z eM Files

  1. Aktywuj eM Files w Mergado Store.
  2. Otwórz aplikację.
  3. Kliknij przycisk + Nowy plik / katalog

4. Prześlij plik lub folder (np. ze zdjęciami produktów), który chcesz umieścić w Internecie.

5. Utwórz plik lub folder.

3. Przesłane pliki będą dostępne pod adresem URL. Każdy, kto ma dostęp do sklepu internetowego w Mergado, ma do nich dostęp. Użyj tych plików, aby odpowiednio zmodyfikować dane w źródle treści XML.

Dodatkowe funkcje eM Files

  • organizacja plików w katalogu
  • kopiowanie ich linki
  • pobieranie/edytować plików tekstowych

Pliki są publiczne. Będą dostępne pod adresem, który nie jest łatwy do odgadnięcia, ale będą jednak dostępne. Ich celem jest przechowywanie danych i obrazów, które są publiczne i nie nadają się do przechowywania tajnych danych.

Do czego używasz  eM Files

  • Zapis obrazów, do których odsyła plik XML.
  • Zapis plików konfiguracyjnych CSV, które można połączyć z Mergado za pomocą reguły Importuj plik danych. Jeden plik może być powiązany z wieloma eksportami. Zmieniając dane w jednym pliku CSV, wpłyniesz na więcej eksportów.
  • Zapis plików CSV, aby utworzyć zupełnie nowy eksport w Mergado
  • .... i wiele więcej...

 

Włącz eM Files na 10 dni za darmo.

Jego zastosowanie znacznie przyspieszy zarządzanie reklamą ze strony pracowników agencji czy freelancerów bez konieczności czekania na aktywność klientów e-sklepów.

A propos zdjęć produktów - wypróbuj aplikację Feed Image Editor. Najpierw przeprowadź bezpłatny audyt obrazu, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć współczynnik klikalności reklamy.

Czytaj dalej:

Dodaj komentarz