Grupowa edycja produktów dzięki regułom w Mergado

Artykuł opublikowany 16.01.2020

Jednym z podstawowych elementów automatyzacji w Mergado jest możliwość grupowej edycji produktów. Funkcja ta, kryje sie w naszym narzędziu pod hasłem Reguły, a z dzisiejszego artykułu dowiesz się jakie reguły upodobali sobie e-commersi i jak z nich korzystać.

Poznaj najpopularniejsze reguły

Reguła: Importuj danych

Ta reguła jest przydatna w sytuacji, kiedy chcesz edytować zawartość swojego feedu XML korzystając z gotowego pliku CSV. Plik ten moze być albo w formie dokumentu, który załadujesz do Mergado ze swojego komputera, albo w formie online. W tej drugiej sytuacji należy wprowadzić do Mergado adres URL pod którym znajduje sie plik CSV.

Reguła: Masowe przepisywanie wartości

Dzięki tej regule można łatwo przepisać wartości z jednego elementu do drugiego. Jest ona przydatna, np. kiedy chcesz przepisać wartość elementu MANUFACTURER do elementu PRODUCER.

W ten sposób mozna np. dodać informacje dotyczące producenta do opisu. 

Przykład zbiorczego przepisywania reguł.

Dowiedz się jak polepszyliśmy juz istniejące reguły

Reguła Zbiorcza zmiana nazw kategorii

Reguła ta umożliwia zbiorową zmianę nazw kategorii. Jest ona przydatna w sytuacji, gdy chcemy korzystać z porównywarki o specyficznych wymaganiach odnośnie nazw elementu CATEGORYTEXT. Dodawaj kateggorie zbiorczo, aby oszczędzić czas.

Reguła masowe przepisywanie zgodnie z wyborem

Dzięki tej regule istnieje możliwość całkowicie przepisać wartości elementów dla konkretnego wyboru produktów niezależnego od kategorii.  Jest ona przydatna w sytuacji, kiedy chcemy zmienić wartości dla produktow o różnych paramentrach.

Príklad nastavenia pravidla pre rozdelenie sortimentu do cenových hladín a nastavenie rôznych cien za preklik.

Reguła Ustaw parametry UTM

Ta reguła pomoże Wam oznaczyć URL na potrzeby Google Analytics. Ulepszenie jej polega na tym, że istnieje możliwość ustawienia tej reguły jako elementu docelowego, przy jednoczesnym. zachowaniu ustawionych elementów dla istniejących reguł.

Reguła Zastąp wartości

Z tą regułą mozliwe jest całkowite zastąpienie oryginalnych wartości elementu na podstawie wartości w innym elemencie. Ulepszyliśmy go w trybie wyrażeń regularnych. W prawej kolumnie można użyć numerowanych odniesień wstecz. Odnoszą się one do tekstu, który wyłapuje wyrażenia regularne w lewej kolumnie.

 

 

Jesienią zeszłego roku Mergado i ja dodaliśmy możliwość stosowania konkretnej reguły na produkty śledzone w eksporcie. Opcja ta jest dostępna na stronie reguł. 

 

Opcje śledzenia monitorowanych produktów znajdziesz po włączeniu opcji śledzenia. Jest ona widoczna w prawym górnym rogu na stronie reguł.

Reguły w Mergado ułatwią Wam pracę. Korzystacie  z ich? Dajcie nam znać w komentarzach.

 

Może Was zainteresować:

Uzyskaj przegląd o regułach w Mergado

Jeszcze wprawdzie nie ma Świąt Bożego narodzenia, ale my mamy dla Ciebie prezent już teraz. A co dokładnie?  Infografikę dotyczącą reguł w Mergado, która pomoże Ci zorientować się w tym temacie raz na zawsze. Które reguły będą dla Ciebie najbardziej pomocne przed świętami?

12.12.2018

Cronny Cuckoo to prosta w obsłudze aplikacja, która włączy lub wyłączy wybraną przez Ciebie regułę w określonym przez Ciebie czasie. Kukułka pracuje kiedy Ty jesteś offline. Zaoszczędź czas i zautomatyzuj swoją pracę!

08.01.2019

Czy podczas eksportu dużej ilości produktów duża ilosć reguł spowalnia działanie Mergado? Prawidłowa konfiguracja pomaga przyspieszyć działanie aplikacji.

18.04.2019

Dodaj komentarz