Jak Allegro zdominowało Polskie e-commerce?

Jeśli chcesz zaistnieć na arenie polskiego e-commerce, warto zapoznać się z platformą Allegro. Pozycja giganta e-handlu jest tak silna, że nawet Carrefour ma na ich platformie swój profil.

W Polsce jest obecnie 28,2 milionów użytkowników internetu. 73% z nich dokonuje zakupów online, a dla 86% kupujących online Allegro jest preferowanym marketplacem. Jak Allegro stało sie wiodącą platformą sprzedażową w Polsce?

Czym jest Allegro?

Historia Allegro przypomina opowieści o firmach IT z doliny krzemowej. Wszystko zaczęło się w piwnicy hurtowni komputerowej w 1999 roku. Polski świat online rodził się wtedy do życia, a Allegro wzięło aktywny udział w kształtowaniu tego jak on dzisiaj wygląda. Strona sprzedająca towary dla hobbystów, szybko ewoluowała w najpopularniejszą platformę e-commerce w Polsce.

Obecnie biura Allegro znajdują się w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Firma zatrudniają niespełna 2000 osób, a oferowane przez nich usługi nie mają sobie równych. Na Allegro reklamuje się 125 000 sklepów. Pośród sprzedanych w ciągu miesiąca  1.2 milionów produktów, 95% stanowią nowe, nieużywane towary. Te transakcje charakteryzują sie stałą ceną, gwarancją, ubezpieczeniem, a płatności za nie można dokonywać w ratach.

Jak sprzedawać na Allegro?

Sprzedawanie na Allegro jest niezmiernie proste. Wszystko odbywa się na profilu sprzedawcy, a zarządzaniu kontem pomaga przyjazny interfejs. Poniżej poznaj najważniejsze informacje na temat Allegro.

Rejestracja

Rejestracji w Allegro można dokonać na TEJ stronie. Na Allegro może zarejestrować się osoba prywatna lub firma. Aby to zrobić należy na stronie wybrać opcję Moje konto/Załóż konto. Wśród wymaganych informacji znajdują się adres email, login, hasło, NIP i numer telefonu kraj, w którym zarejestrowana jest działalność.

Płatności

Płatności na Allegro odbywają się za pośrednictwem platformy PayU. PayU do 2016 częścią Allegro, ale obecnie jest niezależnym organem.

Utworzenie konta PayU jest niesłychanie proste, a zarejestrować się można na TEJ stronie. Po podaniu imienia, nazwiska, adresu email, numeru telefonu, NIP i lokalizacji organizacji (PL lub zagranica) zostanie utworzone konto.

Waluta

Jedyna akceptowana waluta to PLN. Konto połączone do PayU, również powinno operować w Polskich Złotych.

Rekomendacje

Pośród pozytywnych, korzystnych praktyk rekomendowanych przez Allegro znajduje się kilka takich, które nie są wymaganane, ale które jednocześnie pomogą Ci sprzedać na platformie więcej produktów.

Rekomendowane praktyki:

  • Wysyłka - Allegro rekomenduje wprowadzenie darmowej wysyłki;
  • Zwrot - Allegro rekomenduje wprowadzenie możliwości zwrotu;
  • Zarządzanie towarem - Allegro rekomenduje korzystanie z lokalnego magazynu w Polsce, który umożliwi szybką i tanią wysyłkę po Polsce;
  • Opis produktów i komunikacja - Allegro rekomenduje przekazywanie informacji na sklepie w języku polskim, a także polsko języczną obsługę klienta.

Czy będziesz sprzedawać na Allegro? Daj nam znać w komentarzach.

WSZYSTKO O REJESTRACJI W ZBOZI.CZ - PORÓWNYWARCE NAJWIĘKSZEJ CZASKIEJ WYSZUKIWARKI SEZNAM.CZ

Czechy to jeden z czterech rynków na świecie, na którym ani Google ani Facebook nie zdołały przejąć miejsca rodzimych serwisów . Heureka i Zbozi.cieszą się tutaj olbrzymią popularnością ii warto w nie zainwestować zarówno czas jak i zasoby.

23.10.2020
Systemy analityczne i reklamowe dla WooCommerce - Mergado Pack

Jednym z podstawowych zadań e-sklepu jest zwiększenie widoczności Twojej marki. Analizując swoją obecność w sieci, zarówno tą organiczną jak i generowaną reklamami możesz przyciągnąć potencjalnych kupujących lepiej niż wielkie międzynarodowe korporacje. Jak to zrobić? Właśnie o tym w dzisiejszym artykule!

09.10.2020
WYELIMINUJ BŁĘDY W PLIKU PRODUKTOWYM Z AUDYTEM XML

Uzyskaj przegląd o błędach i możliwych poprawkach Twoich plików XML dla wyszukiwarek. Utwórz bezpłatny audyt XML!

17.08.2020

Dodaj komentarz