JAK PRACOWAĆ Z REGUŁĄ ZNAJDŹ I ZASTĄP

Artykuł opublikowany 16.10.2020

W związku z sytuacją w kraju, oczekuje się wzrostu zainteresowaniem rynkiem e-commerce. Aby pomóc Ci przygotować się na ten czas, chcemy omówić w szczegółach jedną z najbardziej przydatnych funkcji w Mergado - regułę Znajdź i zastąp.

Reguła znajdź i zastąp to funkcja, dzięki której Mergado automatycznie wyszuka produkty spełniające określone kryteria, a następnie zastąpi elementy podle naszych potrzeb. W dzisiejszym artykule omówimy

  • Jak używać reguły Znajdź i zastąp
  • Jakie ma zastosowania w praktyce

Najpopularniejsze zastosowania reguły Znajdź i zastąp.

1. Zastąpienie tekstu nową treścią

Jednym z naczelnych zastosowań reguły znajdź i zastąp jest przepisanie istniejącego tekstu.

Na przykład: sprzedajesz filtry do wody, a jeden z produktów w kanale XML nazywa sięi Wkład do filtra XYZ, ale w porównywarce cenowej nazwa ta powinna pojawiać się bez słowa wkład i w odpowiednim przypadku. Możesz bez problemu wyszukać wszystkie produkty o tej nazwie, a następnie zastąpić ją pożądanym tekstem.Jak utworzyć regułę wyszukując frazę „Wkład do filtra XYZ” w nazwach produktów i zastępującą ją wyrażeniem „Filtr XYZ”.

  1. W sekcji Reguły kliknij przycisk Nowa reguła.
  2. Nazwij regułę i z rozwijającego się menu wybierz typ reguły, tu Znajdź i zastąp.
  3. Wybierz element zawierający opis produktu i wprowadź szukany tekst w polu Znajdź.
  4. W polu Zastąpić wypisz pożdany tekst.
  5. Zapisz regułę.
  6. Zregeneruj feed i sprawdź nowe nazwy w sekcji Produkty.
Zrzut ekranu

2. Tłumaczenie tekstu

Z reguły możesz również skorzystać podczas tłumaczenia tekstu na inne języki. Aby go utworzyć, postępuj zgodnie z tą samą procedurą, co przy zamianie poprzedniego tekstu.

Przykład użycia reguły Znajdź i zastąp do tłumaczenia tekstu.

3. Usunięcie niechcianego tekstu

Nazwa produktu czasami zawiera termin, którego wyszukiwarki nie obsługują - np. ACTION (filtr XY - ACTION), wykrzyknik (filtr XY !!!!). Za pomocą reguły Znajdź i zastąp usuniesz go.Wybierz produkty, których nazwa zawiera słowo ACTION.

Użyj powyższej procedury, aby utworzyć nową regułę.W polu Znajdź wpisz słowo ACTION, a następnie pozostaw pole Zastąp na puste. Dzięĸi temu słowo ACTION zniknie z nazwy.

Przykład użycia reguły Znajdź i zastąp w celu usunięcia tekstu.

4. Zastąp wybrany tekst innym, używając wyrażeń regularnych

Reguła obsługuje również szybkie wyszukiwanie w polu Znajdź przy użyciu wyrażeń regularnych, w tym odwołania w polu Zastąp.

Wyrażenia regularne pozwalają zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku podczas konfigurowania reklam. Dowiedz się, jak ich używać podczas bezpłatnych warsztatów online Informacje na temat aktualnych dat webinarów znajdziesz TUTAJ.

6. Konfigurowanie wielu par w jednej regule

Nie musisz tworzyć oddzielnych reguł dla każdej kombinacji tekstu do przepisania.

Przykład użycia reguły Znajdź i zastąp dla wielu wierszy

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy z regułami? Wideo poniżej krok po kroku tłumaczy jak korzystac z reguł w Mergado.

Mergado usprawnia pracę z plikami produktowymi dla ponad 300 porównywarek cenowych. Wypróbuj już teraz.

 

 

 

Czytaj dalej:

Uzyskaj przegląd o regułach w Mergado

Jeszcze wprawdzie nie ma Świąt Bożego narodzenia, ale my mamy dla Ciebie prezent już teraz. A co dokładnie?  Infografikę dotyczącą reguł w Mergado, która pomoże Ci zorientować się w tym temacie raz na zawsze. Które reguły będą dla Ciebie najbardziej pomocne przed świętami?

12.12.2018

Cronny Cuckoo to prosta w obsłudze aplikacja, która włączy lub wyłączy wybraną przez Ciebie regułę w określonym przez Ciebie czasie. Kukułka pracuje kiedy Ty jesteś offline. Zaoszczędź czas i zautomatyzuj swoją pracę!

08.01.2019

Dodaj komentarz