Jak ustawiać reguły? | Vademecum Mergado #2

Artykuł opublikowany 18.04.2019

Czy podczas eksportu dużej ilości produktów duża ilość reguł spowalnia działanie Mergado? Prawidłowa konfiguracja pomaga przyspieszyć działanie aplikacji. W dzisiejszym poście z serii Vademecum Mergado wytłumaczymy jak to zrobić.

Odpowiednio skonfigurowane reguły przyspieszą przetwarzanie danych w Mergado

W pierwszej części serii opisaliśmy zalety dokonywania poprawnych wyborów w wartościach wejściowych. Tworzenie jak największej liczby reguł dla tych wartości pomoże przyspieszyć proces eksportu. Ich wyniki w ramach jednego eksportu mogą być wykorzystywane wielokrtotnie.

Wyobraź sobie, że w jednej grupie masz regułę „A” i regułę „B”, które nie jest przerywana przez żadną inna regułę i które są stosowane do wyboru wartości wejściowcyh. Poprzez zaznaczenie można wybrać  regułę „A”. Sprawi to, że Mergado przechowa ją w „krótkiej” pamięci i nie będzie przetwarzać jej ponownie dla reguły "B"

Praktyczny przykład

Jakiś czas temu nasi konsultanci napotkali przypadek, w którym klient pracował z eksportem 300 000 produktów. W tym eksporcie znajodowała sie reguła ukrycia 100 produktów.  Taka reguła ustawiona w standardowy sposób działa beproblemowo w przypadku mniejszych kanałów. Biorąc jednak pod uwagę rozmiar tego eksporu efektywniej jest skonfigurować ją inaczej.

PROBLEM

Mergado setki razy wybierało te same produkty używając reguły działającej dla 300 000 produktów.  W rezultacie eksport zwolnił.

ROZWIĄZANIE

Można przyspieszyć przetwarzanie reguł (regenerację danych). Wystarczy sprawić by selekcje dla których stosowane są reguły były jak najmniejsze. Na przykład, jeśli połączysz 100 wyborów w jeden, Mergado będzie procesować  produkty tylko raz bardziej złożonym zapytaniem.

Połącz wybory aby tworzyły jak najmniejszą ilość wyborów wyjściowych.

Jeśli masz większą liczbę produktów w kanale (dziesiątki lub setki tysięcy), zastosuj reguły do jak najmniejszej liczby wyborów. Jeśli możesz, utwórz jak największą ilosć reguł dla wartości wejściowych a nie wyjściowych. Przyspieszy to proces eksportu.

Dowiedz się więcej o tym jak poprawnie ustawić Mergado śledząc naszą mini serię. Jeśli masz więcej pytań, nie wahaj się skontaktować z naszego działu wsparcia technicznego.

 

Może was zainteresować:

Reguły to jedna z flagowych funkcji Mergado, a regeneracja danych jest podstawą pracy z feedami.

20.11.2020

Jeden z naszych użytkowników napisał do nas ostatnio z pytaniem, jak stworzyć wybór zawierający jedynie skryte produkty. Dzisiaj opowiemy Wam jak tego dokonać.

29.10.2020
DOPASUJ KATEGORIE E-SKLEPU DO DRZEWA KATEGORII PORÓWNYWARKI

Zarządzając reklamami w porównywarkach produktów jesteś zobowiązany wysyłać dane korzystając z drzewa kategorii towarów. Ponieważ w Mergado naszym celem jest usprawnić Twoją pracę stworzyliśmy regułę, która pomaga automatycznie przekonwertować kategorie dla wyjściowego pliku XML. O tym jak z niej korzystać dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

22.10.2020

Dodaj komentarz