Jak ustawić reguły grupowe w Mergado?

Artykuł opublikowany 03.05.2019

W pracy z Mergado bardzo ważne jest tworzenie i dodawanie reguł. Dzięki regułom grupowym twoja praca stanie się bardziej efektywna, a dodawanie reguł i praca z nimi jest łatwa, prosta i przyjemna. Jak z nimi pracować? O tym, w dzisiejszym artykule.

Używaj jednej reguły

Znajdź i zamień

W powyższym przykładzie widzimy, że użytkownik stworzył cztery reguły w celu usuniecia z nazw produktów informacji o rozmiarze. Jednak zamiast tworzenia oddzielnych reguły, łatwiej i szybciej jest stworzyc jedną, odnoszącą się do wszystkich produktów.

Jak to zrobić?

  1. Użyj funkcji Znajdź i zamień, aby wyszukać wybrane wyrażenie. Wyszukiwany tekst zostanie wyświetlony w elemencie PRODUCT za pionowym paskiem, który w tym wypadku jest odpowiednikiem "lub"
  2. Wprowadź nazwy rozmiarów i zaznacz Wyszukaj. W tym wypadku : XL | "XL" | - XL |, XL.
  3. Uniwersalna reguła została wytworzona.

Wskazówka Mergado

Jeśli chcesz usunąć także inne rozmiary (S, M, L, itd), możesz dodać je wszystkie do jednej reguły. Jednak, ponieważ łączenie wiekszej ilości rozmiarów jest skomplikowaną regułą, dlatego radzimy stworzyć regułę dla jednego rozmiaru. Jeśli reguła tabędzie pomyślnie użyta, można spróbować dodac kolejne rozmiary.

Grupowa reguła nadpisywania dla wyboru

Tutaj widzimy inny nie poprawny sposób użycia reguły przesłonięcia wartości w parametrze Kolor. Zamiast dużej liczby pojedynczych reguł, lepiej użyć regułę zastępowania zbiorczego.

Stwórzenie takiej reguły jest podobne jak w pierwszym przykładzie:

  1. Wybierz element PARAM | kolor.
  2. Ustaw poszczególne kolory dla każdego wyboru.
  3. Stwórz regułę.

Wskazówka Mergado

Jeśli kolor jest zawarty w tekście (w nazwie produktu), możesz także stworzyć regułę odnoszącą sie do tekstu, a nie do konkretnej kategorii.
Zmień nazwy kategorii grupowo

Grupowa reguła zmiany kategorii

Również w trzecim przykładzie użytkownik zdecydował się na zastąpienie kategorii za pomocą kilku indywidualnych reguł. Tutaj także wygodniej byłoby zmienić nazwę kategorii grupowo.

Proces jest podobny jak we wcześniejszych przykładach:

  1. Wybierz odpowiedni element (CATEGORYTEXT).
  2. Dla każdego wyboru wybierz określoną kategorię .
  3. Utwórz jedną uniwersalną regułę.

Wskazówka Mergado

Czy próbowałeś już użyć reguły zastępowania zbiorczego? Ta wszechmocna reguła ma opcję autopodpowiedzi. Używaj jej zamiast korzystania z reguły Nadpisz lub manualnej edycji.

Naucz się używać wyrażeń regularnych i reguł grupowych w Mergado. Jeśli masz problemy z ich pierwszą konfiguracją napisz, lub zadzwoń do naszego wsparcia technicznego. Chętnie pomożemy!

 

Może cię także zainteresować:

Uzyskaj przegląd o regułach w Mergado

Jeszcze wprawdzie nie ma Świąt Bożego narodzenia, ale my mamy dla Ciebie prezent już teraz. A co dokładnie?  Infografikę dotyczącą reguł w Mergado, która pomoże Ci zorientować się w tym temacie raz na zawsze. Które reguły będą dla Ciebie najbardziej pomocne przed świętami?

12.12.2018

Cronny Cuckoo to prosta w obsłudze aplikacja, która włączy lub wyłączy wybraną przez Ciebie regułę w określonym przez Ciebie czasie. Kukułka pracuje kiedy Ty jesteś offline. Zaoszczędź czas i zautomatyzuj swoją pracę!

08.01.2019

Celem Mergado jest stworzenie wielo funkcyjnego narzędzia. Im więcej funkcji tym więcej pytań i aby na nie odpowiedzieć stworzyliśmy Vademecum Mergado.

03.04.2019

Dodaj komentarz