POŁĄCZ MERGADO Z ARKUSZAMI GOOGLE

Artykuł opublikowany 13.11.2020

Celem każdego e-shoppera i marketera jest ułatwienie pracy z reklamami. W Mergado możesz teraz ułatwic pracę z importem i eksportem danych do pomocą Arkuszy Google. O tym jak korzystać z tej funkcji opowiemy w dzsiejszym artykule.

Arkusze Google to świetne narzędzie do pracy z katalogami

Arkusze Google to popularne narzędzie służące do tworzenia przejrzystych katalogów danych. Dzięki niem możesz nie tylko monitorować dane z Mergado, ale także filtrować je, udostępniać członkom zespołu. Teraz dzięki tej funkcji możesz także przyspieszyć import i eksport danych w Mergado.

Jak ekportować do Arkusza Google aby usprawnić eksport?

 1. Wybierz Nowy Eksport.
 2. Wprowadź adres URL pliku źródłowego, który chcesz eksportować.
 3. Po pobraniu i przeanalizowaniu kanału wybierz istniejącą witrynę internetową lub utwórz nową.
 4. Następnie wybierz format wejściowy kanału. Mergado powinno rozpoznać format, ale możesz też wprowadzić go ręcznie lub, jeśli to konieczne, zdefiniować.
 5. Wybierz Arkusz Google jako format wyjściowy.
 6. Zakończ eksport.
 7. Mergado powiadomi Cię, czy masz skonfigurowane połączenie Keychain. Aby skonfigurować:
  • Utwórz połączenie, logując się na swoje konto Google.
  • Po udanym połączeniu nastąpi automatyczne przekierowanie z powrotem do tworzenia nowego eksportu.
  • Zakończ utworzenie eksport.

Utworzony eksport będzie dostępny na Twoim dysku Google pod nazwą Twój e-shop_input format_project id. Link będzie też dostępny w Mergado.

 • Zapisz swój login do konta Google zarówno w sklepie internetowym, jak i dla użytkownika.
 • Jeśli użytkownik spróbuje utworzyć nowe połączenie pomiędzy sklepem internetowym a kontem Google, ale ma już podłączony inny sklep internetowy, zostanie użyte istniejące połączenie.
 • Połączenie w Mergado Keychain można utworzyć przed utworzeniem eksportu do Arkusza Google.

Importuj dane z arkuszy kalkulacyjnych Google

Co należy wiedzieć:

 • Tabela nie może zawierać danych poza nazwanymi kolumnami.
 • Zmiany wprowadzone w arkuszach kalkulacyjnych Google nie zostaną odzwierciedlone w Mergado, dopóki nie zostaną ponownie wygenerowane.
 • Arkusze kalkulacyjne Google nie są uznawane za format, dlatego nie można ich zidentyfikować na wejściu.

Tabela może mieć dowolny format

Jak to zrobić?

 1. Przed wejściem do Mergado należy założyć tabelę do udostępniania (ścieżka: Google - Pobierz link - Wszyscy użytkownicy posiadający link - Czytelnik / Edytor).
 2. Import z arkuszy kalkulacyjnych Google odbywa się w standardowy sposób za pośrednictwem funkcji Nowy eksport. Jako adres URL wprowadź arkusza Google.
 3. Wybierz istniejący sklep internetowy lub utwórz nowy.
 4. Wybierz format zawarty w arkuszu kalkulacyjnym.
 5. Wybierz format wyjściowy.
 6. Zakończ tworzenie eksportu.

I to wszystko. Spróbuj w ten sposób przyspieszyć eksport i import. Mergado oferuje wiele sposobów masowej i automatycznej pracy z plikami danych, dzięki czemu znacząco usprawni Twoją pracę.

Mergado Keychain

Keychain to breloczek do kluczy. Brelok Mergado służy do przechowywania haseł i innych informacji niezbędnych do działania wielu aplikacji.

Czytaj dalej:

Dlaczego do rejestracji w Mergado potrzebujesz tak wielu danych osobowych i dlaczego się ich nie bać

Myślisz, że formularz rejestracyjny do Mergado dużo okienek i od razu chce od Ciebie dużo informacji, nawet jeśli chcesz tylko wypróbować Mergado? Nie musisz się o to martwić. Wyjaśnimy Ci poniżej.

01.09.2021
Utwórz główny plik danych i pozbądź się potrzeby oddzielnej edycji każdego eksportu

W Mergado zarządzasz reklamami na towarach, tworząc w nich eksport, w którym edytujesz niezbędne dane. Jeśli masz wiele eksportów i wielokrotnie wprowadzasz pewne korekty w każdym eksporcie osobno, możesz usprawnić ten proces, tworząc główny plik danych. Zobaczmy, jak to skonfigurowałeś, abyś mógł zbiorczo wprowadzić dużą część zmian.

13.05.2021
Jak importować feed do Mergado z Dropbox

Korzystasz z przechowywania w chmurze w swoim sklepie internetowym Dropbox? Oszczędzaj czas, szukając instrukcji dotyczących importowania kanałów do Mergado. Przygotowaliśmy dla Ciebie prostą procedurę, dzięki której bezproblemowo poprawnie skonfigurujesz udostępnianie plików.

20.04.2021

Dodaj komentarz