REGUŁY GRUPOWE - JAK Z NIMI PRACOWAĆ?

Artykuł opublikowany 20.11.2020

Reguły to jedna z flagowych funkcji Mergado, a regeneracja danych jest podstawą pracy z feedami.

Więcej o usprawnieniu regeneracji feedu znajdziecie w artykule poniżej:

Jak szybko uzyskać przegląd zmian wprowadzonych w Mergado? Przegeneruj plik produktowy. Jak to zrobić? Czytaj dalej i poznaj 7 sposobów na regeneracje danych w Mergado.

20.04.2020

W dzisiejszym artykule natomiast omówimy sposób organizacji pracy z regułami, aby regeneracja feedu była jak najszybsza i jak najbardziej efektywna.

Pomimo, że reguły grupowe są dostępne w Mergado i dzięki temu możesz je wszystkie nadzorować z jednego miejsca. Jednak w Mergado polecamy nie tworzyć zbyt obszernych reguł na tysiące wierszy.

Im więcej wierszy tym większe prawdopodobieństwo, że coś zostanie przeoczone. Dlatego w miejsce jednej wielkiej reguły zalecamy tworzenie kilku mniejszych.

A może storzyłeś już jedną mega regułę?

Jeśli tak, to dzisiaj pokażemy Ci jak ją przekształcić w kilka mniejszych.

Jak to zrobić?

Załóżmy więc, że w Mergado mamy regułę grupowej zmiany nazw kategorii, która ma 400 linii, ale chcemy ją przekształcić na 4 reguły grupowe po 100 linii każda:

  1. Na stronie reguł użyj ikony ‘zduplikować regułę’ i nadaj jej nazwę, na przykład ‘kopia zapasowa wszystkich zmian nazw kategorii’ i następnie wyłącz regułę za pomocą ikony PAUZA. Sprawi to, że reguła nie zostanie uwzględniona podczas przetwarzania źródła i że kopia zapasowa będzie istnieć w razie gdybyś chciał powrócić do oryginalnych ustawień tej reguły.
  2. Użyj opcji Duplikuj regułę, aby ponownie utworzyć kolejną regułę (w naszym przykładzie reguła będzie musiała zostać zduplikowana 3 razy).
  3. Edytując poszczególne reguły, możesz teraz usuwać określone linie (użycie ikony usuwania jest bardzo szybkie i możesz tak szybko wyczyścić niechciane linie).
  4. To z łatwością podzieli oryginalną ogromną regułę na kilka mniejszych i będziesz mógł lepiej z nią pracować. Podział nie musi być ścisły o 100 wierszy, można łatwo podzielić pierwotnie dużą regułę tematycznie, na przykład według głównych działów e-sklepu.

Jeśli chesz się dowiedzieć jak wyeliminować ewentualne błędy z feedu zajrzyj do TEGO ARTYKUŁU.

Czy odpowiedzieliśmy na nurtujące Was pytania?

Dajcie nam znać w komentarzach!

 

 

Czytaj dalej:

Dodaj komentarz