Wartości wejściowe | Vademecum Mergado #1

Artykuł opublikowany 03.04.2019

Celem Mergado jest stworzenie wielo funkcyjnego narzędzia. Im więcej funkcji tym więcej pytań i aby na nie odpowiedzieć stworzyliśmy Vademecum Mergado.

Pracuj efektywnie dzięki Vademecum Mergado.

W naszej nowej serii dzielić się będziemy wszystkimi przydatnymi informacjami na temat nowości w Mergado, a także odpowiadać na pytania zadawane przez naszych użytkowników.

Seria ta dedykowana jest wszelkiego rodzaju pułapkom, w które można wpaść podczas konfiguracji eksportu Mergado. Naszym celem jest udostępnic Wam jak najwięcej informacji , dzięki którym będziecie w stanie zwiększysz efektywnośc Mergado i polepszyć widoczność waszego sklepu.

Selekcjia wartości wejściowych przyspiesza przetwarzanie reguł w Mergado

Wiele opcji ustawienia reguł w Mergado daje możliwość zoptywalizowania aplikacji. Jedena z nich dotyczy dodawania grup reguł.

W przypadku zastosowania wielu reguł do selekcji danych wejściowych, zestaw tych reguł można przetwarzać jednocześnie - bez konieczności zapisywania wyników pośrednich, dzieki czemu oszczędza się czas.

Pamiętajmy jednak, że ten manewr nie zawsze może być użyty. Mergado musi założyć, że niektóre reguły są ukierunkowane na wybór wyników i reguły „exit” nie są przetwarzane razem z regułami „przy wejściu”.

Warto pamiętać, że Mergado potrzebuje znać wyniki każdej poprzedniej reguły przed każdą regułą „on”. Powód? Poprzednia reguła zmienia wartości wyjściowe. Tylko na podstawie tych wartości Mergado może ocenić wybory „wyjściowe”, które następnie są przesyłane do takiej reguły.

Jeśli zatem nie jest to absolutnie konieczne, nie kieruj reguł na wybory wyjściowe. W sytuacji, kiedy takie ustawienie jest właściwe w twojej sytuacji, o ile to możliwe użyj opcji „na wejściu”, ponieważ dzięki temu reguły będą przetważane partiami, a zatem znacznie szybciej.

Praktyczny przykład

PROBLEM

Klient miał dziesiątki reguł w swoim eksporcie. Miały one na celu wybieranie wyników, jednak każda z tych reguł musiała być traktowana oddzielnie na wyjściu. takie ustawienie znacznie wpływło na ogólną prędkość stosowania reguł.

ROZWIĄZANIE

Nasi konsultanci zapoznali się z ustawieniami eksportu klienta i zaobserwowali, że większość reguł działa z elementem PRODUCTNAME. Ten element nie zmienił żadnej poprzedniej reguły - wartości wejściowe i wyjściowe elementu PRODUCTNAME były dokładnie takie same-  nie było więc powodu, aby ustawić te reguły jako „wyjściowe”.

Nasi konsultanci wprowadzili te reguły jako do natychmiastowego przetwarzania, a wdrażanie wszystkich reguł stało się szybsze.

Przykład wyboru reguł „wejściowych”.

RADA OD PROGRAMISTÓW MERGADO

Sprawdź swoje wybory w Mergado. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek wybory dla „wartości wyjściowych”, zastanów się, czy jest to naprawdę potrzebne. Jeśli nie, zmień je, napraw ustawienia reguł i przyspieszysz wdrażanie reguł.

Co sądzicie o serii Vademecum Mergado? Czy macie jakieś sugestie co do tematów które powinniśmy poruszyć? Jeśli tak dajcie znać w komentarzach, albo napiszcie do nas maila.

 

Może zainteresuje Cię ten artykuł?

Uzyskaj przegląd o regułach w Mergado

Jeszcze wprawdzie nie ma Świąt Bożego narodzenia, ale my mamy dla Ciebie prezent już teraz. A co dokładnie?  Infografikę dotyczącą reguł w Mergado, która pomoże Ci zorientować się w tym temacie raz na zawsze. Które reguły będą dla Ciebie najbardziej pomocne przed świętami?

12.12.2018

Dodaj komentarz