WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O FAKTURACJI W MERGADO

Artykuł opublikowany 04.09.2020

Fakturacja Mergado przebiega na początku każdego miesiąca, a reguły którymi się rządzi często są powodem pytań. Czy chcesz dowiedzieć się jak ją ustawić lub zmienić dane? O tym w dzisiejszym artykule.

 

Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące rozliczeń w Mergado

W Mergado rozróżniamy kilka ról użytkowników, faktury wystawiane są tylko użytkownikom, którzy pełnią rolę tzw. Właściciela.

W sekcji Ustawienia użytkownika po prostu zmień rolę właściciela na innego użytkownika. Następnie nowy właściciel zacznie otrzymywać faktury. Główny właściciel pozostanie nadal połączony do sklepu w Mergado, ale jego uprawnienia zmienią się na na „Edytor”.

Osoba z funkcją Edytora może dokonywać wszystkich zmian na kanale, w tym usuwać całą jego zawartość. Status ten utrzymuje się, dopóki nowy właściciel nie cofnie dostępu do niego lub go nie cofnie.

Warto na bieżąco aktualizować dostępy do sklepu w Mergado i anulować wszelkie stare kontakty.

Faktury trafiają na adres e-mail właściciela. lub na jego adres kontaktowy (zarejestrowany tutaj: https://accounts.mergado.pl/settings/).

Tak, możesz wyszukiwać i pobierać faktury bezpośrednio w Mergado pod adresem https://app.mergado.com/user/invoices/ (dostępne, jeśli użytkownik jest zalogowany). Jednak tylko użytkownik z rolą właściciela będzie widział faktury.

Możesz je edytować pod adresem https://accounts.mergado.com/settings2/ (strona jest dostępna, jeśli użytkownik jest zalogowany). Wszelkie zmiany zostaną odzwierciedlone w nowo wystawionych fakturach. Jeśli potrzebujesz zmienić termin na już wystawionej fakturze (PROFORM), skontaktuj się z naszym wsparciem.

Nie, nie zawiera. Tylko jeśli zostało wypełnione zamiast nazwy firmy na stronie z informacjami rozliczeniowymi (strona jest dostępna, jeśli użytkownik jest zalogowany).

Inne pytania

Patrz wyżej: „Gdzie mogę ustawić okres, za jaki otrzymam fakturę za usługi Mergado?”

Patrz wyżej: „Na jaki e-mail trafia faktura Mergado?”

Patrz wyżej: "Gdzie mogę edytować moje informacje rozliczeniowe?"

Patrz wyżej: „Czy można znaleźć faktury bezpośrednio w Mergado?” lub skontaktuj się z naszym wsparciem.

Czy znaleźliście odpowiedzi na nurtujące Was pytania? Jeśli nie, dajcie nam znać w komentarzach!

 

 

Czytaj dalej:

Dodaj komentarz