WSZYSTKO O HEUREKA.CZ - NAJWIĘKSZEJ PORÓWNYWARCE CEN W CZECHACH

Planujecie ekspansję do Czech? Jeśli tak, to poznajcie Heureka - największa porównywarkę cen w Czechach i na Słowacji.

Heureka.cz oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu porównywania cen produktów pomiędzy sklepami w tym m.in. porównywanie wybranych parametrów produktu lub zapoznanie się z recenzjami na jego temat.

Dodatkowo daje także możliwość dokonania zakupu bez konieczności opuszczania platformy, a ponieważ jest najczęściej odwiedzaną platfromą ecommerce w Czechach znajduje się także na liście 10 najczęściej otwieranych stron internetowych.

Historia Heureka.cz

Pierwsza wersja popularnej dziś porównywarki pojawiła się na arenie czeskiego internetu już w 2007 roku. Od tamtego czasu platforma ewoluowała, tak aby jaknajlepiej spełniać potrzeby potencjalnych kupców.

Mutacje językowe porównywarki można znaleźć w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej:

Co oferuje Heureka.cz?

Czeska porównywarka zawdzięcza swoją popularność szerokiej gamie usług takich jak:

 • porównanie cen produktów
 • porównywanie i wyszukiwanie różnych parametrów produktów
 • ocena sklepów internetowych (przez usługę „Sprawdzeni przez klientów”) wystawianie recenzji produktówzwrotu pieniędzy w przypadku zakupu od sklepów internetowych korzystających z usługi Heureka Košík
 • monitoring rabatów i nowości
 • ostrzeżenie przed podejrzanymi sklepami internetowymi, (w zakresie np. niezgodności z rabatami, wymogiem nieuzasadnionych przedpłat, brakiem odpowiedzi na zapytania klientów wykorzystywanie nieistniejących lub nieważnych certyfikacji, itd)

Dodatkowe funkcje

Jedną z funkcji korzystnych dla e-sklepów jest bidowanie. Dzięki niemu masz szanse wylicytować pozycję na szczycie listy wyszukiwań niezależnie od parametrów Twojego produktu.

Oto kilka dodatkowych udogodnień, z których już teraz korzystają klienci Heureka.cz:

 • możliwość odbioru zamówionego towaru w sieć punktów wydawczych HeurekaPoint
 • aplikacja na telefon
 • szaroko zakrojone analizy rynku np. pod kątem zakupów przedświątecznych, rynków zagraniczynych ułatwiające pracę e-sklepom
 • serwis upominkowy, dzięki  któremu kupujący z łatwością mogą wyszukać produkty nadające się na prezenty na różne okazje i grupy docelowe.

Co roku Heureka organizuje także dwa plebiscyty - Sklep Roku i Produkt Roku. Ich celem jest wypromować produkty i sklepy, które cieszyły się największym zainteresowaniem klientów.

Jak reklamować się na Heureka?

Rejestracja na Heureka.cz

Aby wystawiać swoje produkty na Heureka.cz należy stworzyć konto w porównywarce. Przez cały ten proces przeprowadzimy was w kilku krokach.

Na głównej stronie Heureka, w prawym górnym roku  wybierz opcje Sign In.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Po kliknięciu zobaczysz zakładkę „Utwórz profil”.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Wypełnij pola w tym:

 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail
 • hasło

Zatwierdź przyciskiem wprowadzone informacje. Na przestrzeni pół godziny otrzymasz e-mail z potwierdzeniem rejestracji oraz link. Potwierdź rejestrację klikając na link.

Jak dodać sklep do Heureka.cz

Po zalogowaniu się do Heureka.cz, przewiń do samego dołu strony i kliknij zakładkę „Dodaj / Edytuj e-sklep”.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Na nowo otwartej stronie zobaczysz dwie opcje - FREE i PPC. Wybierz pakiet który jest dla Ciebie odpowiedni i przejdż dalej.

PAMIĘTAJ! Zawsze po dodaniu sklepu będzie on w trybie darmowym, a tryb PPC zobaczysz aktywny na swoim profilu dopiero po doładowaniu konta.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Podaj nazwę swojego sklepu, adres URL strony głównej, adres URL importu XML, swój adres e-mail oraz imię i nazwisko osoby kontaktowej.

Sklep internetowy zostanie sprawdzony przez administratora Heureka.cz i na przestrzeni 48 godzin otrzymasz e-mailem potwierdzający autoryzację lub odrzucenie Twojego sklepu internetowego.

Plik XML i baza danych Heureka

Aby Twoja reklama była widoczna na Heureka należy dopasować plik XML do specyfikacji wymaganej przez porównywarkę.

Pełną specyfikację znajdziecie TUTAJ, ale my zalecamy skorzystanie z Mergado w celu automatyzacji pracy z plikiem XML dla Heureka.

Mergado jest partnerem Heureka i rekomendowanym sposobem podłączenia sklepu internetowego do ich bazy danych. Dzięki Mergado możesz dopasować swój plik internetwoy do potrzeb Heureka bez ingerencji specjalistów IT poprzez wykonanie dosłownie kilku kliknięć.Dowiedz się więcej o tym jak połączyć plik XML z Heureka i ponad 300 innymi serwisami reklamowymi poprzez Mergado TUTAJ.

Czy odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania na temat Heureka? Dajcie nam znać w komentarzach!

 

 

Czytaj dalej:

Ekspansja e-shopu za pomocą Mergado i UPgates

Sklepy internetowe stały się całkowicie naturalną częścią środowiska handlu detalicznego i nic się nie zmieni w dającej się przewidzieć przyszłości. Republika Czeska nie ma konkurencji pod względem liczby sklepów internetowych. N przykład na Węgrzech według najnowszych danych znajdziecie ich mniej niż 7 tys. Iw porównaniu z Czechami jest znacznie gorzej czterdziesto milionowa Polska..

13.04.2021
Bezpośrednia droga na rynki zagraniczne prowadzi przez międzynarodową sieć CEEDA

Masz duże plany za granicą ze swoim e-sklepem? Wspieraj ekspansję marki dzięki usługom specjalistów z CEE Digital Aliance. SLiczba certyfikowanych agencji pomoże Ci w udanym wejściu w regiony Europy Wschodniej i Środkowej. Jakie inne możliwości daje członkom i klientom? Agencja przedstawiła nam je Effectix.

07.04.2021
Co jest najbardziej adresowane w bałkańskim handlu elektronicznym? Uzyskaj przegląd dzięki wewnętrznej ankiecie firmy Mergado

Czy rozszerzasz e-sklep na Bałkany? Zobacz, co jest ważne dla użytkowników lokalnych rynków internetowych. Pomoże Ci w tym badanie najczęściej omawianych tematów grup na Facebooku, które przeprowadziliśmy od maja 2020 do stycznia 2021 roku.

23.03.2021

Dodaj komentarz