WSZYSTKO O HEUREKA.CZ - NAJWIĘKSZEJ PORÓWNYWARCE CEN W CZECHACH

Artykuł opublikowany 10.09.2020

Planujecie ekspansję do Czech? Jeśli tak, to poznajcie Heureka - największa porównywarkę cen w Czechach i na Słowacji.

Heureka.cz oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu porównywania cen produktów pomiędzy sklepami w tym m.in. porównywanie wybranych parametrów produktu lub zapoznanie się z recenzjami na jego temat.

Dodatkowo daje także możliwość dokonania zakupu bez konieczności opuszczania platformy, a ponieważ jest najczęściej odwiedzaną platfromą ecommerce w Czechach znajduje się także na liście 10 najczęściej otwieranych stron internetowych.

Historia Heureka.cz

Pierwsza wersja popularnej dziś porównywarki pojawiła się na arenie czeskiego internetu już w 2007 roku. Od tamtego czasu platforma ewoluowała, tak aby jaknajlepiej spełniać potrzeby potencjalnych kupców.

Mutacje językowe porównywarki można znaleźć w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej:

Co oferuje Heureka.cz?

Czeska porównywarka zawdzięcza swoją popularność szerokiej gamie usług takich jak:

 • porównanie cen produktów
 • porównywanie i wyszukiwanie różnych parametrów produktów
 • ocena sklepów internetowych (przez usługę „Sprawdzeni przez klientów”) wystawianie recenzji produktówzwrotu pieniędzy w przypadku zakupu od sklepów internetowych korzystających z usługi Heureka Košík
 • monitoring rabatów i nowości
 • ostrzeżenie przed podejrzanymi sklepami internetowymi, (w zakresie np. niezgodności z rabatami, wymogiem nieuzasadnionych przedpłat, brakiem odpowiedzi na zapytania klientów wykorzystywanie nieistniejących lub nieważnych certyfikacji, itd)

Dodatkowe funkcje

Jedną z funkcji korzystnych dla e-sklepów jest bidowanie. Dzięki niemu masz szanse wylicytować pozycję na szczycie listy wyszukiwań niezależnie od parametrów Twojego produktu.

Oto kilka dodatkowych udogodnień, z których już teraz korzystają klienci Heureka.cz:

 • możliwość odbioru zamówionego towaru w sieć punktów wydawczych HeurekaPoint
 • aplikacja na telefon
 • szaroko zakrojone analizy rynku np. pod kątem zakupów przedświątecznych, rynków zagraniczynych ułatwiające pracę e-sklepom
 • serwis upominkowy, dzięki  któremu kupujący z łatwością mogą wyszukać produkty nadające się na prezenty na różne okazje i grupy docelowe.

Co roku Heureka organizuje także dwa plebiscyty - Sklep Roku i Produkt Roku. Ich celem jest wypromować produkty i sklepy, które cieszyły się największym zainteresowaniem klientów.

Jak reklamować się na Heureka?

Rejestracja na Heureka.cz

Aby wystawiać swoje produkty na Heureka.cz należy stworzyć konto w porównywarce. Przez cały ten proces przeprowadzimy was w kilku krokach.

Na głównej stronie Heureka, w prawym górnym roku  wybierz opcje Sign In.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Po kliknięciu zobaczysz zakładkę „Utwórz profil”.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Wypełnij pola w tym:

 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail
 • hasło

Zatwierdź przyciskiem wprowadzone informacje. Na przestrzeni pół godziny otrzymasz e-mail z potwierdzeniem rejestracji oraz link. Potwierdź rejestrację klikając na link.

Jak dodać sklep do Heureka.cz

Po zalogowaniu się do Heureka.cz, przewiń do samego dołu strony i kliknij zakładkę „Dodaj / Edytuj e-sklep”.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Na nowo otwartej stronie zobaczysz dwie opcje - FREE i PPC. Wybierz pakiet który jest dla Ciebie odpowiedni i przejdż dalej.

PAMIĘTAJ! Zawsze po dodaniu sklepu będzie on w trybie darmowym, a tryb PPC zobaczysz aktywny na swoim profilu dopiero po doładowaniu konta.

Jak zarejestrwoać konto w Heureka.cz żródło Heureka.cz

Podaj nazwę swojego sklepu, adres URL strony głównej, adres URL importu XML, swój adres e-mail oraz imię i nazwisko osoby kontaktowej.

Sklep internetowy zostanie sprawdzony przez administratora Heureka.cz i na przestrzeni 48 godzin otrzymasz e-mailem potwierdzający autoryzację lub odrzucenie Twojego sklepu internetowego.

Plik XML i baza danych Heureka

Aby Twoja reklama była widoczna na Heureka należy dopasować plik XML do specyfikacji wymaganej przez porównywarkę.

Pełną specyfikację znajdziecie TUTAJ, ale my zalecamy skorzystanie z Mergado w celu automatyzacji pracy z plikiem XML dla Heureka.

Mergado jest partnerem Heureka i rekomendowanym sposobem podłączenia sklepu internetowego do ich bazy danych. Dzięki Mergado możesz dopasować swój plik internetwoy do potrzeb Heureka bez ingerencji specjalistów IT poprzez wykonanie dosłownie kilku kliknięć.Dowiedz się więcej o tym jak połączyć plik XML z Heureka i ponad 300 innymi serwisami reklamowymi poprzez Mergado TUTAJ.

Czy odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania na temat Heureka? Dajcie nam znać w komentarzach!

 

 

Czytaj dalej:

Dzięki porównywarce Geizhals możesz reklamować się na kilku rynkach europejskich

Porownywarka Geizhals jest jedną z największych w Austrii i Niemczech. Ponadto działa w dwóch innych krajach europejskich i obsługuje domenę międzynarodową. Obecnie na austriackich i niemieckich domenach znajdziesz ponad 2 miliony produktów i ponad 13 milionów odwiedzin miesięcznie.

08.03.2022
Połącz kanały danych z rynkiem Kaufland.de

W pierwsza część przewodnika po e-sklepie na Kaufland.de omówiliśmy podstawy rejestracji. Gdy Kaufland potwierdzi Twoją rejestrację, możesz rozpocząć przesyłanie danych. Zobaczmy, jak to zrobić.

13.12.2021
Połącz się z rynkiem Kaufland.de. Mamy dla Ciebie prosty przewodnik

Zdecydowałeś się wejść na rynek Kaufland.de? Jeśli masz już przygotowany plik produktowo-ofertowy, przejdź do rejestracji e-sklepu u nas. Jak to zrobić, powiemy Ci w dzisiejszym samouczku.

12.10.2021

Dodaj komentarz