WSZYSTKO O REJESTRACJI W ZBOZI.CZ - ODDZIAŁU NAJWIĘKSZEJ CZASKIEJ WYSZUKIWARKI SEZNAM.CZ

Artykuł opublikowany 23.10.2020

Czechy to jeden z czterech rynków na świecie, na którym ani Google ani Facebook nie zdołały przejąć miejsca rodzimych serwisów . Heureka i Zbozi.cieszą się tutaj olbrzymią popularnością ii warto w nie zainwestować zarówno czas jak i zasoby.

Dowiedz się więcej o Heureka z tego artykułu

Planujecie ekspansję do Czech? Jeśli tak, to poznajcie Heureka - największa porównywarkę cen w Czechach i na Słowacji.

10.09.2020

Podstawowe informacje o Zbozi.cz

Zbozi to druga co do wielkości porównywarka, połączona z czeską wyszukiwarką Seznam.cz a jej początki sięgają 2007 roku. Do dziś umocniła swoją pozycję na rynku czeskim i dziś może pochwalić się liczbą około 100 000 użytkowników dziennie (Netmonitor.cz).

Zbozi.cz dla sklepów zagranicznych

Zbozi.cz umożliwia przeprowadzeni rejestracji sklepom zagranicznym, ale wymaga spełnienia warunków poniżej:

  • Ceny muszą być w koronach czeskich (CZK) i muszą być określone (nie jest dozwolone sformułowanie „ceny zaczynają się od…”)
  • E-sklep musi być przetłumaczony na język czeski (włącznie z koszykiem i regulaminem zakupu)
  • Zapewnienie niezawodnej logistyki do Czech - szukasz firmy logistycznej? W TYM artykule opisujemy firmy specjalizujące się w wysyłce z Polski do Czech i na Słowację

Więcej odpowiedzi na często zadawane pytania na temat rejestracji sklepu w Zbozi znajdziecie TUTAJ.

Rejestracja zagranicznego sklepu internetowego

Aby zarejestrować sklep dla Zbozi.cz należy udać się na stronę rejestracji, do której link znajdziesz TUTAJ. Jest ona dostępna jedynie w języku czeskim, ale poniżej znajdziesz tłumaczenia wymaganych pól.

Pierwszym jest wybranie opcji rejestracji dla sklepów zagranicznych, jak na slajdzie poniżej.

Zarejestruj zagraniczny sklep w Zbozi.cz

Drugim zalogowanie się do konta Seznam.

Zaloguj do Seznam, Zbozi.cz

Trzecim podanie wymaganych informacji jak na obrazku poniżej.

 

Dodaj sklep do Zbozi.cz

PAMIĘTAJ! Czeski number rejestracyjny organizacji nie jest wymagany, podobnie jak posiadanie adresu spółki na terenie czech.

Wymagany przy rejestracji kanał XML musi być stworzony zgodnie ze specyfikacją XML Zbozi.cz. TUTAJ znajdziesz pełną specyfikację kanału, ale jeśli chcesz usprawnić swoją pracę wypróbuj Mergado.

Mergado automatycznie przekonwertuje kanał Twojego e-sklepu, tak aby był zgodny ze specyfikacją Zbozi.cz przy pomocy reguł.

 

 

Jedna z najbardziej kluczowych to Zbiorcza zmiana nazw kategorii, ponieważ ich nazwy na platformie Zbozi różnią się od nazw dla innych porównywarek. Czytaj post poniżej, aby dowiedzieć się jak przy pomocy kilku kliknięć zmienić nazwy kategorii w Twoim kanale XML dla Zbozi.cz

DOPASUJ KATEGORIE E-SKLEPU DO DRZEWA KATEGORII PORÓWNYWARKI

Zarządzając reklamami w porównywarkach produktów jesteś zobowiązany wysyłać dane korzystając z drzewa kategorii towarów. Ponieważ w Mergado naszym celem jest usprawnić Twoją pracę stworzyliśmy regułę, która pomaga automatycznie przekonwertować kategorie dla wyjściowego pliku XML. O tym jak z niej korzystać dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

22.10.2020

Kiedy Twoje konto jest już utworzone, a kanał XML dodany należy jeszcze doładować „Seznam Peněženka”, czyli „Portfel Seznam”. Działa to podobnie jak w systemie Google Adwords. Dopiero wtedy Twoje oferty produktów pojawią się na Zbozi.cz.

I to wszystko. Teraz jesteście gotowi aby sprzedawać na Zbozi.

Macie pytania? Dajcie nam znać w komentarzach.

 

Czytaj dalej o ekspansji do Czech:

Świetny przegląd słowackiego e-commerce

W ostatnich latach słowacki rynek internetowy zyskał mocne miejsce na mapie Europy e-commerce. Dzięki niskim kosztom administrowania e-sklepem i szybkiemu wzrostowi z roku na rok wzrosło o 29%, jest celem zagranicznych handlowców.

08.03.2021

Jeśli masz w swoim asortymencie produkty z branży tekstylnej, skorzystaj z kanału marketingowego Modio.cz. Jest to świetny sposób na zwiększenie rozpoznawalności Twojego asortymentu, który ma szansę znacząco podniesć Twoje zasięgi. Jak się do iego podłączyć i w jaki sposób Mergaod może usprawnić ten proces? O tym w dzisiejszym artykule.

11.11.2020

Podczas ekspansji międzynarodowej ważne jest aby popchnąć n zdarza Ci się, że klienci odwiedzają Twój e-sklepie ale nie dokonują zakupu? Zastanawiasz się, jak sprawić, by nie tylko przeglądali towary, ale faktycznie je kupowali? Czeska przeglądarka Biano.cz ma rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

25.09.2020

Dodaj komentarz