Znajdź i usuń duplikaty produktów z Mergado

Artykuł opublikowany 24.06.2019

Jest wiele powodów dla których wasza reklama może byc usunięta z porównywarek cenowych. Jednym z najczęstszych jest występowanie zduplikowanych wartości w feedzie produktowycm. Korzystaj z Mergado aby tego uniknąć!

Jak znależć zduplikowane wartości?

 1. Na stronie ELEMENTY wybierz element, który może zawierać duplikaty (np. PRODUCTNAME, EAN itp.) i kliknijcie wartość;
 2. Na stronie z wartościami elementu kliknij 2x kolumne z nazwa zdarzenia, aby ją posortować (w porządku malejącym). Jeśli element ma zduplikowane wartości, zobaczysz ilość większą niż 1. 
Przykład duplikatu kodów EAN.

Co dalej?

Kiedy znajdziesz duplikat produktu masz dwie możliwości. Możesz albo usunąćwszystkie te produkty albo usunac tylko duplikaty, tak aby produkt nadal pozostał w feedzie.

Usuń produkty z feedu:

 1. Po prawej stronie, każdego rzędu znajduje się ikona umożliwiająca wyświetlenie produktów o danej wartości. Prowadzi ona do strony PRODUKTY , gdzie znajdują się automatycznie utworzone wybory. Jeśli dany wybór jest właściwy, możesz go bezpośrednio zapisać. Jeśli duplikatów jest więcej powtórz procedurę i przejdź do kroku 5tego. Jeśli zduplikowanych elementów jest wiele i nie chcesz usuwać ich jeden po drugim (z poszczególnych linii),przejdź do punktu 2ego.
 2. Wybierz pobierz CSV i exportuj CSV. Otwórz CSV w Excelu (lub innym arkuszu kalkulacyjnym) i najpierw posortuj dane według wartości liczby wystąpień - dzięki czemu zduplikowane wartości na liniach będą jeden pod drugim.
 3. Następnie wybierz i skopiuj kolumnę powielonej zawartości do schowka.
 4. W Mergado, na stronie Produkty, utwórz wybór dla elementu, w którym szukałeś duplikatów (tj. NAZWA PRODUKTU, EAN itp.) i stworz w pole warunku wprowadź wartości skopiowane do schowka.
 5. Zapisz swój wybór i ukryj produkty, postępując zgodnie z regułą Ukryj produkt.

Usuń duplikaty i zostaw jeden element

 1. Jak w poprzednim przykładzie, znajdź ikonę po prawej stronie rzędu umożliwającoą wyświetlenie produktów o danej wartości. które zabierze cię do strony PRODUKTY, skąd możesz wyeksportować CSV.
 2. Następnie musisz otworz pobrany plik CSV w w Excelu (lub innym arkuszu kalkulacyjnym) i skopiuj identyfikatory (np. ITEM_ID) produktów, które chcesz ukryć. Będą to wszystkie produkty z danym ITEM_ID, z wyjątkiem jednego.
 3. Powtórz kroki 1 i 2 dla wszystkich duplikatów produktów znajdujących się na stronie Elementy. Stworzysz w ten sposób listę produktów produktów na nowym arkuszu, którą następnie ukryjesz. Aby to zrobić zaznaczyć wszystkie linie i skopiuj je do schowka.
 4. Na stronie Produkty  utwórz wybór dla elementów z wybraną wartością np. ITEM_ID  dodając warunek uwzględniający skopiowane wartości
 5. Zapisz wybór i skryj wybrane produkty.

Korzystaj z Mergado aby ukryć duplikaty i zyskać jak najwięcej z reklam w porównywarkach cenowych. Masz więcej pytań? Daj nam znać w komentarzach, na forum lub skontaktuj zespół wsparcia technicznego.

Dodaj komentarz