Jak ustawiać reguły? | Vademecum Mergado #2

Czy podczas eksportu dużej ilości produktów duża ilość reguł spowalnia działanie Mergado? Prawidłowa konfiguracja pomaga przyspieszyć działanie aplikacji. W dzisiejszym poście z serii Vademecum Mergado wytłumaczymy jak to zrobić.

Odpowiednio skonfigurowane reguły przyspieszą przetwarzanie danych w Mergado

W pierwszej części serii opisaliśmy zalety dokonywania poprawnych wyborów w wartościach wejściowych. Tworzenie jak największej liczby reguł dla tych wartości pomoże przyspieszyć proces eksportu. Ich wyniki w ramach jednego eksportu mogą być wykorzystywane wielokrtotnie.

Wyobraź sobie, że w jednej grupie masz regułę „A” i regułę „B”, które nie jest przerywana przez żadną inna regułę i które są stosowane do wyboru wartości wejściowcyh. Poprzez zaznaczenie można wybrać  regułę „A”. Sprawi to, że Mergado przechowa ją w „krótkiej” pamięci i nie będzie przetwarzać jej ponownie dla reguły "B"

Praktyczny przykład

Jakiś czas temu nasi konsultanci napotkali przypadek, w którym klient pracował z eksportem 300 000 produktów. W tym eksporcie znajodowała sie reguła ukrycia 100 produktów.  Taka reguła ustawiona w standardowy sposób działa beproblemowo w przypadku mniejszych kanałów. Biorąc jednak pod uwagę rozmiar tego eksporu efektywniej jest skonfigurować ją inaczej.

PROBLEM

Mergado setki razy wybierało te same produkty używając reguły działającej dla 300 000 produktów.  W rezultacie eksport zwolnił.

ROZWIĄZANIE

Można przyspieszyć przetwarzanie reguł (regenerację danych). Wystarczy sprawić by selekcje dla których stosowane są reguły były jak najmniejsze. Na przykład, jeśli połączysz 100 wyborów w jeden, Mergado będzie procesować  produkty tylko raz bardziej złożonym zapytaniem.

Połącz wybory aby tworzyły jak najmniejszą ilość wyborów wyjściowych.

Jeśli masz większą liczbę produktów w kanale (dziesiątki lub setki tysięcy), zastosuj reguły do jak najmniejszej liczby wyborów. Jeśli możesz, utwórz jak największą ilosć reguł dla wartości wejściowych a nie wyjściowych. Przyspieszy to proces eksportu.

Dowiedz się więcej o tym jak poprawnie ustawić Mergado śledząc naszą mini serię. Jeśli masz więcej pytań, nie wahaj się skontaktować z naszego działu wsparcia technicznego.

 

Może was zainteresować:

Jedną z najczęściej używanych funkcji Mergado jest reguła Przepisz. Aby ułatwić Wam pracę z nią i wykorzystanie jej zalet, stworzyliśmy video tutorial. Krok po kroku tłumaczymy w nim jak stworzyć regułę Przepisz, a także pokazujemy różne możliwości zastosowania jej.

26.11.2019
Jak przeniesć dane z Mergado do Google Sheets

Chcesz analizować dane z Mergado? Może potrebujesz je przefiltrować lub udostępniać członkom zespołu? W nowej mini-serii pokażemy, jak można eksportować zawarte w nim dane, korzystając z popularnych aplikacji. Dzis bierzemy na tapet Google Sheets.

22.11.2019
Najpoužívanejšie úpravy v Mergade

Mergado rozrasta się w dynamicznym tempie, a wraz z rosnącą grupą użytkowników zauważyliśmy, że niektóre funkcje naszej aplikacji  są bardziej popularne niż inne. Jaki sposób użycia Mergado upodobali sobie nasi użytkownicy? O tym w dzisiejszym artykule!

07.10.2019

Dodaj komentarz