Jak ustawiać reguły? | Vademecum Mergado #2

Czy podczas eksportu dużej ilości produktów duża ilość reguł spowalnia działanie Mergado? Prawidłowa konfiguracja pomaga przyspieszyć działanie aplikacji. W dzisiejszym poście z serii Vademecum Mergado wytłumaczymy jak to zrobić.

Odpowiednio skonfigurowane reguły przyspieszą przetwarzanie danych w Mergado

W pierwszej części serii opisaliśmy zalety dokonywania poprawnych wyborów w wartościach wejściowych. Tworzenie jak największej liczby reguł dla tych wartości pomoże przyspieszyć proces eksportu. Ich wyniki w ramach jednego eksportu mogą być wykorzystywane wielokrtotnie.

Wyobraź sobie, że w jednej grupie masz regułę „A” i regułę „B”, które nie jest przerywana przez żadną inna regułę i które są stosowane do wyboru wartości wejściowcyh. Poprzez zaznaczenie można wybrać  regułę „A”. Sprawi to, że Mergado przechowa ją w „krótkiej” pamięci i nie będzie przetwarzać jej ponownie dla reguły "B"

Praktyczny przykład

Jakiś czas temu nasi konsultanci napotkali przypadek, w którym klient pracował z eksportem 300 000 produktów. W tym eksporcie znajodowała sie reguła ukrycia 100 produktów.  Taka reguła ustawiona w standardowy sposób działa beproblemowo w przypadku mniejszych kanałów. Biorąc jednak pod uwagę rozmiar tego eksporu efektywniej jest skonfigurować ją inaczej.

PROBLEM

Mergado setki razy wybierało te same produkty używając reguły działającej dla 300 000 produktów.  W rezultacie eksport zwolnił.

ROZWIĄZANIE

Można przyspieszyć przetwarzanie reguł (regenerację danych). Wystarczy sprawić by selekcje dla których stosowane są reguły były jak najmniejsze. Na przykład, jeśli połączysz 100 wyborów w jeden, Mergado będzie procesować  produkty tylko raz bardziej złożonym zapytaniem.

Połącz wybory aby tworzyły jak najmniejszą ilość wyborów wyjściowych.

Jeśli masz większą liczbę produktów w kanale (dziesiątki lub setki tysięcy), zastosuj reguły do jak najmniejszej liczby wyborów. Jeśli możesz, utwórz jak największą ilosć reguł dla wartości wejściowych a nie wyjściowych. Przyspieszy to proces eksportu.

Dowiedz się więcej o tym jak poprawnie ustawić Mergado śledząc naszą mini serię. Jeśli masz więcej pytań, nie wahaj się skontaktować z naszego działu wsparcia technicznego.

 

Może was zainteresować:

Połączenie sklepu z Mergado to podstawa pracy z naszym narzędziem. Chcecie dowiedzieć się jak tego dokonać? Poznajcie różne sposoby na wprowadzenie kanału wejścioweg i wybierzcie ten, który spełnia Wasze potrzeby.

19.06.2020

Aby utrzymać wysoką jakosć reklam należy je kontrolować. Z tego powodu, zachęcamy do monitorowania plików wysyłanych do porównywarek cenowych i mediów społecznościowych. Aby to zrobić, wykorzystaj naszą darmową opcję audytu! 

23.01.2020

Jednym z podstawowych elementów automatyzacji w Mergado jest możliwość grupowej edycji produktów. Funkcja ta, kryje sie w naszym narzędziu pod hasłem Reguły, a z dzisiejszego artykułu dowiesz się jakie reguły upodobali sobie e-commersi z Czech i Słowacji. 

16.01.2020

Dodaj komentarz