Shoper

Shoper to platforma sprzedaży online typu AaaS (z ang. Software as a Service), która reklamuje się jako kompleksowe narzędzie dla przedsiębiorcy zainteresowanego działalnością e-commerce. Czy faktycznie jest tak, że oprogramowanie oferowane przez Shoper oferuje wszystkie konieczne narzędzia przydatne do prowadzenia e-sklepu? Czy warto mieć swój sklep na Shoper.pl i o czym należy wiedzieć, rozwijając sprzedaż online na platformie Shoper?

Każdy noszący się z zamiarem wejścia w e-commerce stanie prędzej czy później przed pytaniem: gdzie założyć sklep online. Wydaje się, że dla dużej większości sprzedawców Shoper okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż jest to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych i najczęściej chwalonych programów do obsługi całego procesu zakupowego od wystawienia produktu na sprzedaż, przez pozycjonowanie sklepu, przyjęcie zamówienia, wysyłkę towaru do kupującego i jego rozliczenie.

Należy dodać, że z Shoper korzysta z powodzeniem kilka tysięcy e-sklepów. Shoper ma wiele zalet, a przytaczane niekiedy przez ekspertów wady wydają się mieć znaczenie dla małej grupy sprzedawców, przede wszystkim dla tych bardzo doświadczonych na rynku e-commerce, którym wadzi w programie brak dostępu do kodu źródłowego. Dla większości przedsiębiorców nie mają one często tak wielkiego znaczenia, jak liczne walory Shopera. Uprzedzając nieco, trzeba stwierdzić, że Shoper to bardzo dobry i pomocny program CMS, z którego korzysta się łatwo, wygodnie i bez straty cennego czasu.

Warto także zwrócić uwagę, że oprogramowanie Shoper dostępne jest w 4 różnych pakietach abonamentowych o różnych możliwościach i cenach, a to pozwala każdemu sprzedawcy sensownie wypośrodkować koszty prowadzenia działalności. Do dyspozycji zakładającego e-sklep są pakiety: złoty, platynowy, diamentowy, premium, przy czym już najtańsza opcja umożliwia sprzedaż 10 tysięcy produktów, a to całkiem sporo.

Podstawowy wariant usługi pozwala w zasadzie bez najmniejszego wysiłku otworzyć e-sklep i prowadzić skuteczną sprzedaż bez angażowania się w techniczne zawiłości. Shoper oferuje pełną integrację z popularnymi systemami płatności i systemami logistycznymi.

 

Największe atuty, które ma dla sprzedawców Shoper, to prosta i intuicyjna obsługa w języku polskim, profesjonalne wsparcie techniczne na etapie zakładania i prowadzenia e-sklepu, konkurencyjna cena oraz możliwość testowania programu Shoper przez 14 dni bez opłat. Darmowy test jest doskonałym sposobem na zorientowanie się w możliwościach platformy i poszczególnych pakietów. Zarządzanie e-sklepem może na swoje barki wziąć każdy, na początek nawet sam właściciel sklepu. Nie stanowią trudności w Shoperze ani konfiguracja początkowa, ani bieżąca obsługa, a codzienne zadania znacznie ułatwiają liczne dodatkowe narzędzia analityczne, raporty i szablony.

 

Shoper oferuje też sporo możliwości w zakresie designu strony, dzięki czemu sprzedawca może skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji. Samą sprzedaż online przez sklep Shoper wspierać można na wiele sposobów, dzięki takim narzędziom, jak Google Shopping, bony rabatowe, pakiety lojalnościowe, kampanie. Shoper, mimo braku możliwości edycji jego skryptu, oferuje też wszystkie podstawowe rozwiązania z zakresu SEO. Łatwo tworzy się w nim tytuły stron, meta opisy, opisy kategorii produktów, dodaje atrybuty i warianty.

Produkty można importować z pliku. Do niewątpliwych zalet programu Shoper trzeba także dodać wspomnianą już łatwość integracji z innymi istotnymi dla e-commerce systemami – sprzedaży, płatności, logistyki. W cenie abonamentu zawarty jest też hosting i codzienny backup danych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sklep Shoper jest dobrze oceniany przez roboty Google i wysoko plasuje się w wyszukiwarce, a więc dotarcie do potencjalnych klientów w przypadku Shoper będzie ułatwione. Shoper jest ponadto dostosowany do mobilnych urządzeń, a to z nimi w ręku klienci coraz chętniej robią zakupy w sieci.