allegro

Czym jest allegro.pl

Allegro to internetowa platforma handlowa do zawierania transakcji. Pozwalają wszystkim wystawcom sprzedawać przedmioty z miejsc siedzących przez użytkowników. Dzięki szerokiej gamie dostępu do Internetu, początek działalności stał się popularnym zbiorem kolekcjonerskim, a z czasem stał się również komercyjnym handlarzem. W trakcie aukcji istnieje również możliwość sprzedaży przedmiotu za ustaloną cenę (Kup Teraz). Istnieje również możliwość dołączenia do opcji Kup Teraz. Zmniejszony rozmiar (o ok. 90%) ofert dostępnych w Allegro do oferty tylko z opcją Kup Teraz. 

 Allegro.pl - największa platforma e-handlu w Polsce. Portal należy do firmy Allegro.pl Sp. z oo, której właścicielem są trzy fundusze inwestycyjne – Cinven, Permira, Mid Europa Partners.

W jaki sposób Mergado może pomóc Ci w reklamie na allegro.pl?

Mergado umieszcza to w feed marketingu, za pomocą którego można skonfigurować masową i automatyczną reklamę dla wielu porównywarek produktów, w tym allegro.pl

  • Mergado oferuje pełną obsługę formatu Kaufland.de i feed audytu.
  • Czy Twój e-sklep działa na dowolnej platformie e-sklepu typu open source? Połącz go wygodnie z Mergado za pomocą pakietu Mergado.
  • Możesz zbiorczo edytować obrazy, które są bardzo ważne dla reklam porównawczych w aplikacji Feed Image Editor.

 

Co zrobić aby efektywnie reklamować się na allegro.pl?

Reklama na Allegro to nie tylko istotne udogodnienie, ale wręcz obowiązek dla każdego sprzedawcy internetowego! Jak widzisz, niektóre z dostępnych rozwiązań są zupełnie darmowe. W innych przypadkach płacisz zazwyczaj za konkretne efekty. Podsumowując, można z całą pewnością stwierdzić, że korzystanie z tych opcji niesie ze sobą same korzyści.

Chodzi o wystawianie starannych, szczegółowo opisanych aukcji, uzupełnienie cenników dla poszczególnych produktów, udostępnienie różnych sposobów dostawy oraz wysoki poziom bieżącej obsługi klienta.

Użytkownicy docenią choćby możliwość skorzystania z programu Allegro Smart, który gwarantuje im darmowe dostawy przez cały rok. Jeśli zapewnisz im dostęp do udogodnień tego typu, będą oni chętnie powracać do Twojej marki, a także pozostawiać wysokie oceny i pozytywne opinie. Tymi z kolei pokierują się inni konsumenci, porównujący oferty różnych sprzedawców.

Allegro oferuje wiele różnych sposobów promowania ofert. Dzięki tego typu narzędziom Twoje aukcje zostaną wizualnie wyróżnione na tle konkurencji. Mocno wpłynie to na zwiększenie sprzedaży. Możesz skorzystać z takich opcji jak:

  • Wyróżnienie – wyświetlanie aukcji przed konkurencją na liście ofert promowanych w określonej kategorii.
  • Pogrubienie – wyboldowanie tytułu aukcji, która staje się tym samym lepiej widoczna dla klientów.
  • Podświetlenie – zwiększenie widzialności aukcji poprzez nadanie jej niebieskiego koloru.
  • Promowanie na stronie działu – wyeksponowanie oferty w specjalnej galerii.

Allegro Ads to system reklamowy, który działa na bardzo podobnej zasadzie jak popularny Google Ads. Wszystko opiera się na modelu CPC, dzięki czemu płacisz tylko za kliknięcie w reklamę, a nie za samą jej emisję.

Możesz wybrać takie opcje jak:

  • Reklama graficzna – banery z Twoim logotypem i hasłem reklamowym zostaną wyświetlone nad wynikami wyszukiwania w Allegro. Pomogą Ci poprawić świadomość Twojej marki w sieci.
  • Oferta sponsorowana – Twoje aukcje wyświetlą się kontekstowo w najważniejszych miejscach serwisu, a ich celem będzie zwrócenie uwagi kupujących na Twoje oferty.
  • Sieć reklamowa – Twoje reklamy mogą wyświetlać się nie tylko na Allegro, ale także w Google i na Facebooku. Kampanie tego typu to potężne narzędzie ściągające do Twoich ofert konsumentów z różnych źródeł.

Statusu Super Sprzedawcy, który przyznawany jest najlepszym firmom działającym na Allegro. Ponownie – jest to narzędzie, które możesz wykorzystać zupełnie za darmo. Odznakę otrzymujesz bowiem za wzorową obsługę zamówień i wysokie oceny profilu. Kiedy spełnisz szereg warunków określonych przez platformę, jednym kliknięciem zawnioskujesz o status Super Sprzedawcy.

Co daje Ci takie odznaczenie? Ikonka Super Sprzedawcy pojawi się przy wszystkich Twoich ofertach, co będzie miało niemałe znaczenie dla użytkowników poszukujących najbardziej atrakcyjnych aukcji. Na tym oczywiście nie koniec.

Warto pamiętać, że produkty Super Sprzedawców pojawiają się wyżej na liście ofert, jeśli ta posortowana jest według trafności (czyli domyślnie dla Allegro). Serwis oferuje także priorytetową pomoc firmom, które mogą pochwalić się tym statusem, i organizuje dla nich specjalne szkolenia oraz testy nowych funkcjonalności.