Wszystko co musisz wiedzieć o plikach XML

Pliki XML są często używe do przekazu danych. Jak je otwierać? Jak edytować? Jak usprawnić pracę z XML w ehandlu? Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Czym są pliki XML?

XML to skrót pochodzący z anglieskiego określający Extensible Markup Language, co można przetłumaczyć jako rozszerzalny język znaczników. Pliki XML są używane w celu przekazywania danych w strukturalny sposób, ponieważ są niezależne od platformy. Dzięki temu umożliwiają łatwą wymianę dokumentów pomiędzy różnymi systemami, na przykład w ehandlu pomiędzy porównywarkami cenowymi a e-sklepami.

Jak otwierać pliki XML?

Wiele programów może byc użytych w celu otworzenia i edycji pliku XML zaczynając od Online XML Viewer a kończąc na przeglądarkach internetowych. Sam plik XML jest dokumentem tekstowym, tak więc bez problemu można go także otworzyć korzystając z oferowanych przez Windows czy Linux edytorów tekstu. Jednak jeśli chcecie go edytować lub konwertować najlepiej skorzystać ze specjalistycznych aplikacji. Dlaczego? Ponieważ proste aplikacje tekstowe zapisują pliki w formacie .txt i nie często dają możliwość konwersji do jakiegokolwiek innego formatu.

Jak edytować pliki XML?

Do edycji plików XML najlepeij użyć specjalistycznych aplikacji  takich jak Notepad++ , XML Notepad 2007. EditiX czy Adobe Dreamweaver. Programy te dostępne są w bezpłatnych wersjach testowych, tak więc zanim podejmiecie decyzję o zakupie, warto wypróbować który najlepiej spełnia wasze wymagania.

Pracuj z plikami XML w ehandlu

Jeśli chcecie dokonać edycji pliku XML w celu przesłania informacji dla innych aplikacji zajmujących się e-handlem waro skorzystać z aplikacji online specjalizujących się pracą nad feedami produktowymi, jak Mergado, która staje się łącznikiem pomiędzy twoim plikiem XML a innymi platformami. Mergado dostosowuje pliki XML do potrzeb platfrom je odbierających, a także pomagaja oszczędzić czas i pieniadze  umozliwiając pracę nad produktami grupowo. Zanim zdecydujesz się na zakup pakietu, skorzystaj z 30 dni darmowej usługi, aby przekonać się, czy Mergado jest tym czego potrzebujesz.

Jak konwertować plik XML?

Może sie zdarzyć, że będziesz potrzebował zmienić rozszerzenie plików XML na inne. Na ogół nie można po prostu zmienić nazwy i oczekiwać, że plik będzie zdatny do użycia. W celu zmiany rozszerzenia najlepiej jest konwertować plik. W celu konwersji plików XML najlepiej użyć jednego ze specjalistycznych programów wspomnianych wcześniej.

Jeśli nie chcesz instalowac programu na komputerze możesz skorzystać z konwersji online. Na przykład w celu zamiany rozszerzenia na .json mozna skorzystać z konwertera dostępnego TUTAJ. Aby znaleźć narzędzie którego potrzebujesz, najłatwiej będzie je "zagooglować". Wpisz w wyszukiwarce "konwersja pliku xml do formatu.... (tu wstaw oczekiwany format)" i wyszukaj taki konwerter który najlepiej spełnia twoje oczekiwania.

Gotowy do pracy?

Czy po zapoznaiu się z podstawowymi informacjami macie więcej pytań? Dajcie nam znać w komentarzach.

 

Może was zainteresować:

 

Dodaj komentarz