Zaczynamy z Mergado

Dlaczego porównywarki cenowe?

Porównywarki cenowe to platformy o wysokiej konwersji. Korzystając z Mergado możesz zarządzać swoimi reklamami bez ingerencji do administracji e-sklepu.

Reklama w porównywarkach cenowych jest właściwa dla większości produktów i sklepów internetowych. Jeśli jednak oferujesz unikatowe produkty, rozważ czy taka forma reklamy będzie dla Ciebie opłacalna.

Jak działają wyszukiwarki?

Twój e-sklep przygotowuje plik tekstowy z informacjami o produkcie, tak zwany feed produktowy (Mergado działa z plikiem danych w formacie XML). Wyszukiwarka pobiera go, przetwarza i na podstawie zawartych w nim informacji zamieszcza Twoją ofertę w wynikach wyszukiwania.

Co to jest Mergado i co właściwie potrafi?

Mergado to urządzenie do naprawy Twojego feeda produktowego. Działa online, nie musisz nic instalować. Dzięki Mergado możesz swoją reklamą zarządzać z jakiegokolwiek miejsca, z nieograniczoną ilością użytkowników.

W czym pomoże Ci Mergado?:

  • Optymalizacji kosztów reklamy w wyszukiwarkach - np. przy ustalaniu ceny za kliknięcie wg. ceny towaru, wyłączeniu reklamy dla wybranych produktów.
  • Parowaniu produktów - poprzez zmianę nazwy dostarczanej przez wyszukiwarkę, nazwy kategorii, dodawaniu brakujących danych (np. producenta wg. kategorii, opisu).
  • Zbiorczym ukrywaniu nie sprzedawanych już (wyprzedanych), lub duplikowanych produktów o zerowej cenie.
  • Prostym rozszerzeniu o opcjonalne elementy.
  • Usuwaniu drobnych błędów, takich jak niedozwolone znaki.
  • Realizacji czasowych zmian w feedzie produktowym, np. krótkoterminowe rozszerzenie nazw o dodatkowy tekst, akcję promocyjną (darmowa dostawa, prezent), sezonową zmianę ceny za kliknięcie.

Zaczynamy z Mergado

Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik krok po kroku w Mergado. Za pomocą tych praktycznych wskazówek, już po pierwszym zalogowaniu się będziesz mógł Mergado ustawić tak, aby Twój e-sklep miał jeszcze większą sprzedaż w porównywarkach cenowych.

Jak się zarejestrować

Rejestracja przebiega na stronie głównej Mergado. Wystarczy kliknąć na Utwórz konto (rys.1), następnie zostaniesz przekierowany do  formularza rejestracyjnego (rys.2), w którym należy wypełnić podstawowe dane.

rys.1

Chodzi o mnóstwo potrzebnych informacji, dlatego tak ważne jest, abyś wypełniał je dokładnie i zgodnie z prawdą. Chcemy mieć pewność, że wszystkie nasze aktualizacje, powiadomienia, czy faktury będą wysyłane na e-mail (krok 1), który faktycznie używasz, albo aby informacje potrzebne  do faktury zawierały prawdziwe dane Twojej firmy (krok 2).

Kolejnym krokiem jest wybór okresu rozliczeniowego za korzystanie                  z Mergado (krok 3).Nie martw się, ten wybór możesz w przyszłości zmienić.

Przed odesłaniem formularza musisz jeszcze tylko potwierdzić, że akceptujesz warunki (krok 4.) określające prawa i obowiązki obu stron.

rys.2

Na podany e-mail zostanie Ci odesłany link, za jego pomocą dokończysz rejestrację.

Po pierwszym zalogowaniu się do Mergado, będziesz mógł wgrać swój pierwszy e-sklep.

Chcielibyśmy tylko dodać, że płacisz za każdy sklep internetowy, wytworzenie konta jest darmowe. Jednemu użytkownikowi wystarczy jedno konto. Jeśli będziesz mieć pod swoim kontem kilka e-sklepów, w administracji będą one wyraźnie oddzielone.

 

Założenie eksportu jest ważne, abyś mógł używać Mergado do optymalizacji swojej reklamy w wyszukiwarkach i porównywarkach cenowych.
Aby założyć nowy eksport zaloguj się do administracji Mergado. Tutaj kliknij Nowy eksport (rys.3). W następnym oknie (rys.4) wprowadź XML feed Twojego e-sklepu. Dzięki temu Mergado będzie mogło regularnie pobierać          i edytować dane zgodnie z Twoimi wymaganiami. XML feed znajdziesz                   w administracji swojego e-sklepu. Mergado w krótkim czasie pobierze plik XML, sprawdzi go, a Ty będziesz mógł wprowadzać kolejne ustawienia.

rys.3