ŁATWE ŁĄCZENIE FEEDÓW XML - BLENDING BULL

Czy importujesz dane od wielu dostawców, a Twój e-sklep ma problem z importowaniem ich z jednego pliku danych? Przetwarzach dane w Mergado? Łączenie wejściowych źródeł XML w jedeno kiedyś było wyzwaniem. Teraz to już przeszłość - aplikacja Blending Bull usprawni Twoją pracę.

Blending Bull łączy pliki danych w jedeno

Blending Bull to aplikacja do łączenia wielu wejściowych plików danych w jeden.

Aplikacja pobiera pliki automatycznie i regularnie, a stworzony plik jest idealny do dalszego przetwarzania.  Konfiguracja aplikacji jest prosta i możesz ją samodzielnie przeprowadzić w administracji narzędzia. 

Schemat działania aplikacji Blending Bull.

Możesz efektywnie korzystać z tej aplikacji w połączeniu z innymi narzędziami z Mergado Store:

Korzyści z aplikacji Blending Bull

  • Aplikacja jest połączona ze e-sklepem i nie importuje produktów do bazy danych. To ty wybierasz, która część pliku XML jest „usuwana”, a która trafia do wyjściowego pliku XML.
  • Wejściowe kanały XML są pobierane automatycznie. Jeśli dane wejściowe ulegną zmianie, plik wyjściowy jest generowany ponownie. Jeśli dane wejściowe się nie zmienią, plik wyjściowy pozostanie bez zmian.
  • Optymalizacja dostępu do serwerów z wejściowymi kanałami. Na przykład, jeśli jeden hurtownik dostarcza plik XML do dziesięciu sprzedawców detalicznych i korzystają oni z Blending Bull, aplikacja pobiera wejściowy kanał XML tylko raz, a następnie udostępnia go wszystkim do przetworzenia.

Jak pracować z aplikacją Blending Bull:

1. Najpierw dodaj kanały, które chcemy połączyć. Aby to zrobić przejdź do zakładki „Źródła wejściowe” i kliknij przycisk „Nowy kanał wejściowy”.

2. Wprowadź adres URL źródła i kliknij „Utwórz kanał”.

2a. Powtórz kroki 1 i 2, dla wszystkich przyłączanych kanałów.

3. Przejdź do zakładki „Pliki wyjściowe” i kliknij na przycisk „Nowe pliki wyjściowe”.

4. Wpisz „Nazwa kanału wyjściowego” i kliknij przycisk „Nowy kanał wyjściowy”. Spowoduje to dodanie pierwszego kanału, który będzie częścią wyjściowego kanału informacyjnego.

5. W polu „Nazwa” nazwij plik wejściowy. W polu „Źródło danych XML” wybierz plik, którego będzie pobierany jako pierwszy.

  • Jeśli chcesz użyć pierwszego z trzech kanałów skorzystaj z pola „Usuń tekst z końca kanału”. Często kanał kończy się w wierszu zawierającym element </CHANNEL>.
  • Usuń też ten tekst z wprowadzanych plików, które nie będą ostatnim elementem. Kanały XML po wyjściu z Blending Bull mają tworzyć jeden element, a tekst </CHANNEL> kończy kanał.
  • Na koniec kliknij „Zapisz”.

6. Powtarzamy kroki 3 i 4 stopniowo dla wszystkich plików danych, które chcemy połączyć.

Jeśli połączymy trzy (lub więcej) kanałów:

  • usuń _ stopkę_ z pierwszego kanału (zobacz element </CHANNEL> powyżej)
  • w środkowych kanałach usuń _header_ i _footer_
  • w ostatnim kanale usuń _header_ (czyli cała treść przed indywidualną <ITEM>)

7. Dodaj wszystkie kanały wejściowe, które mają zostać połączone w jeden kanał wyjściowy,. Po zakończeniu kliknij „Zapisz”.

Uwaga: zapis może zająć około 1 minut.

8. Skopiuj adres wyjściowy.

9. I to wszystko. Możesz edytować utworzony kanał wyjściowy w dowolnym momencie za pomocą ikony ołówka.

Blending Bull

Blending Bull to aplikacja w Mergado Store dzięki której wiele wejściowych plików danych można łączyć w jeden.

Aplikacja pobiera pliki automatycznie i regularnie, a stworzony plik jest idealny do dalszego przetwarzania.  Konfiguracja aplikacji jest prosta i możesz ją samodzielnie przeprowadzić w administracji narzędzia.

Importuj dane bezpośrednio do sklepu internetowego.

Łączenie kanałów z aplikacją Blending Bull jest łatwe proste i przyjemne. Wykorzystaj nasze aplikacje aby usprawnić praće na porównywarkach cenowych. Aby dowiedzieć się więcej o Mergado, skorzystaj z darmowego Webinaru lub umów się z naszymi specjalistami na bezpłatne szkolenie online.

Czytaj dalej:

 

Ulepsz e-sklepy w WooCommerce i PrestaShop dzięki nowościom w pakiecie Mergado

W ostatnich tygodniach wydaliśmy wersję 2.4 dla platform WooCommerce i PrestaShop. Pojawił się w nich szereg funkcji widżetu Heureka Customer Verified oraz możliwość automatycznego wysyłania zwrotów dla Google Analytics. Dowiedz się więcej.

27.11.2020

Jak mieć pewność, że Twoja witryna jest zawsze w 100% dostępna? Powierz kontrolę nad nią aplikacji Monitoring Horn, która będzie ją non stop monitorować, pomoże zapobiec przestojom reklamowym i ewentualnym stratom.

26.11.2020
SKONFIGURUJ PODATEK VAT DLA CZECH I SŁOWACJI W WOOCOMMERCE

Podczas ustawiania cen, należy zwrócić szczególną uwagę na ustawienia podatku VAT, zwłaszcza na rynkach zagranicznych. Zobacz, jak dokonać tego automatycznie dzięki Mergado Pack dla WooCommerce.

30.10.2020

Dodaj komentarz