Mergado i pliki o niestandardowym formacie

Artykuł opublikowany 10.06.2019

Pliki o niestandardowym formacie potrafią przyspożyć wiele zmartwień i dlatego w Mergado zdecydowaliśmy się stawić im czoła.  Wprowadziliśmy opcję konwertującą dane do wymaganych formatów i w dzisiejszym artykule opowiemy Wam o tym jak korzystać z tej opcji aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Unifikacja formatu ułatwia pracę

Dopasowanie formatu do wyamagań aplikacji jest skomplikowanym procesem. Zanim wprowadziliśmy opcję konwersji pliku proces ten wymagał współpracy pomiędzy klientem a programistami. Organizacja pracy dwuch niezależnych partii (tu programistów i właścicieli sklepów) przyczyniała się do przeciągnięcia w czasie zadania, które mógło przebiegać automatycznie.

 

Jak konwertować plik wewnątrz Mergado?

Aby dopasować format pliku do tego wymaganego wystarczy śledzić kilka prostych kroków.

  1. Wytwarzając export wybierz „Ręcznie ustaw format“.
  2. Teraz możesz „zmapować” elementy nieznanego Mergado formatu.

Jak to działa?

Wewnątrz Mergado znajduje się Uniwersalny Konwerter i konieczne jest zmapowanie do niego elementów kanału wejściowego. Mergado najpierw zapisuje zmapowany plik, a potem traktuje go jak każdy inny kanał. W menu po lewej stronie znajdują się wszystkie elementy z kanału wejściowego. Są one ułożone w strukturę drzewa tak, aby Mergado je pobrało. Dzięki temu uczysz Mergado nowego formatu, ale pamiętaj że w każdym formacie są niezbędne jednolite elementy. Elementy takie jak CHANNEL (podstawa XML) jest potrzebna, aby kanał istniał, a element ITEM jest niezbędny aby Mergado było w stanie oddzielić od siebie poszczególne produkty.

3. Nazwij nowy feed

4. Zapisz nowy feed.

 

Mergado tip

Opcja mapowania pliku wejściowego znajduje się na karcie Ustawienia w sekcji Format Niestandardowy.

Czy pracujecie z formatem niestandardowym? Czy są inne informacje, które interesują was w tym temacie? Dajcie nam znać!

Dodaj komentarz