Usprawnij pracę z Mergado dzięki aktualizacji na stronie PRODUKTY

Artykuł opublikowany 13.06.2019

Pod koniec maja wprowadziliśmy kolejne ważne update do Mergado. Zmiany dotyczą strony Produkty i jedną z nowych funkcji jest możliwość „szybkiej ręcznej edycji”. Jesteśmy przekonani, że pomoże to usprawnić waszą pracę.

Szybszy sposób na wprowadzanie zmian

Pomimo wprowadzonych zmian stary sposób edycji danych nadal działa.

Na czym polega ułatwienie? Ikona ołówka umożliwiwjąca edycję znajduje się teraz  po prawej stronie listy, tak więc macie do niej natychmiastowy dostęp. Jej kliknięcie otworzy mniejsze okno poprzez które  dostęp do mniejszego okna w celu ustawienia wartości ręcznej.

Szybki dostęp do ręcznej edycji.

Takie manualne zmiany na ogół dotyczą parowania produktów, w których wartości w elementach PRODUCTNAME i PRODUCT są zmieniane bezpośrednio lub gdy dodawane są brakujące parametry dla produktów (materiału itp.).

Przykład zmiany wartosci w elemencie PRODUCTNAME przy pomocy nowej funkcji.

Praca z myszą i skrótami klawiaturowymi to najszybsza opcja

Użytkownicy mogą edytować konkretny produkt poprzez kliknięcie ikony ołówka. Wypełniasz wtedy konkretną wartość, zapisujesz  ją a następnie powtarzasz tą czynność dla wszystkich produktów, które chcesz zmienić. Jest jednak szybszy sposób. Łączy on skróty myszy i klawiatury.

Najszybszy sposób na zmianę wartości:

  1. Przygotuj wartość którą chcesz zmienić (np. nowy text dla PRODUCTNAME).
  2. Naciśnij CTRL + lewy przycisk myszy gdziekolwiek na danej linii (bez potrzeby klikania konkretnie na ikonę edycji) aby otworzyć edytor i kursor automatycznie wybierze pole do zmiany.
  3. Wybierz standardowy skrót CTRL +V aby skopiować wartość.
  4. Wybierz CTRL + Enter aby zapisać zmianę.

 

Zapamiętaj te proste komendy aby ułatwić sobie pracę. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź nasze foruum TU i TU.

 

Może was też zainteresować:

Cronny Cuckoo to prosta w obsłudze aplikacja, która włączy lub wyłączy wybraną przez Ciebie regułę w określonym przez Ciebie czasie. Kukułka pracuje kiedy Ty jesteś offline. Zaoszczędź czas i zautomatyzuj swoją pracę!

08.01.2019
Uzyskaj przegląd o regułach w Mergado

Jeszcze wprawdzie nie ma Świąt Bożego narodzenia, ale my mamy dla Ciebie prezent już teraz. A co dokładnie?  Infografikę dotyczącą reguł w Mergado, która pomoże Ci zorientować się w tym temacie raz na zawsze. Które reguły będą dla Ciebie najbardziej pomocne przed świętami?

12.12.2018

Czy Twój e-sklep działa w oparciu o PrestaShop? Pobierz nasz moduł Mergado Marketing Pack dla PrestaShop. Dzięki niemu zaczniesz tworzyć lepsze jakościowo pliki produktowe dopasowane do porównywarek cenowych. Moduł zawiera wiele przydatnych funkcji, które pomogą Ci poprawić kampanie produktowe. Co istotne - całkowicie za darmo!

03.01.2019

Dodaj komentarz