Użyj liczb z nazwy produktu w elementach feedu Mergado

Artykuł opublikowany 18.07.2019

Do czego nasi klienci używają Mergado, aby jak najlepiej wykorzystać jego funkcje? Ostatnio dowiedzieliśmy się, że na przykład do tłumaczenia cyfr z tekstu na konkretne wartości elementów jak np. objętośc plecaka.  Brzmi interesująco? Czytaj dalej!

Matematyka i Mergado

Jakiś czas temu klient zapytał nas, czy można używać Mergado do wykonywania obliczeń. Chciał on z informacji zawartych w nazwie „3 + 1 + 1” obliczyć liczbę miejsc siedzących w samochodzie, a następnie zapisać obliczenia w określonym elemencie (np. PARAM) jako liczbę miejsc: 5.

Odpowiedź brzmi, tak, w Mergado mozna tłumaczyć liczby zawarte w tekście na wartości elementów feedu XML. Śledź instrukcję poniżej, aby z łatwością tego dokonać.

Jak przetłumaczyć fragment tekstu na wartość elementu w Mergado?

  1. utwórz zmienną – korzystając z wyrażeń regularnych, wyciągnij liczby z wybranego elementu i zapisz je w określonej zmiennej
  2. dodaj regułę liczenia – reguła umożliwia dodawanie, mnożenie, itp. a następnie zapisuje wynik i używa go jako wartość elementu
Przykładowa proces obliczania pozycji siedzących.

Wykorzystaj Mergado, aby dodać do reklam dodatkowe elementy. Dzięki pełnym spectrum informacji podniesiesz nie tylko poziom satysfakcji swoich klientów, ale również swoje obroty. Jeśli masz więcej pytań, napisz do nas. Nauczymy Cię tworzyć wyrażenie regularne, wyciągać liczby z tekstu i poprowadzać Cię przez cały proces, tak abyś następnym razem mógł zrobić to sam.

 

Czytaj więcej:

Statystyki Google Analytics w Mergado

Jak wyświetlić statystyki eksportu Mergado? To pytanie jest jednym zczęstszych pytań kierowanych do zespołu wsparcia technicznego, i w związku z nim  przygotowaliśmy dla Was dzisiejszy post.

16.07.2019
Ustaw w Mergado koszt wysyłki według wagi towarów

Skonfiguruj koszty wysyłki w Mergado, tak aby oferować klientom to czym sie interesują oraz dopasuj ceny do tych prezentowanych na stronie internetowej.

12.07.2019

URL grafik Google został zmodyfikowany. Dzięki tej zmianie informacje o obrazach będą widoczne w Google Analytics. Dowiedz się kto ogląda twoje obrazy i wykorzystaj te informacje w tworzeniu nowych treści.

27.06.2019

Dodaj komentarz