Uzyskaj przegląd o regułach w Mergado

Artykuł opublikowany 12.12.2018

Jeszcze wprawdzie nie ma Świąt Bożego narodzenia, ale my mamy dla Ciebie prezent już teraz. A co dokładnie?  Infografikę dotyczącą reguł w Mergado, która pomoże Ci zorientować się w tym temacie raz na zawsze. Które reguły będą dla Ciebie najbardziej pomocne przed świętami?

Które reguły w Mergado będziesz najczęściej używać przed świętami

Ustawienie ceny dostawy

Za pomocą tej reguły możesz bardzo łatwo ustawić cenę dostawy. Cena dostawy jest jedną z kluczowych broni e- sklepów w walce z konkurencją. Ta reguła pomoże Ci ustawić cenę dostawy dokładnie według Twoich potrzeb. .

Ustawienie parametrów produktów

Tą regułą ustawisz różne parametry produktów. Parametry PARAM  w niektórych porównywarkach są szalenie istotne. Mnóstwo e-sklepów ich nie uzupełnia w pliku produktowym, albo uzupełnia je błędnie.

Zbiorcze przepisanie wartości

Ta reguła umożliwia całkowite przepisanie pierwotnej wartości elementu na podstawie wartości w innym elemencie.

Jeśli chcesz ustawić różne CPC dla poszczególnych producentów, to właśnie za pomocą tej reguły to ustawisz. Z lewej strony reguły wybierz element zawierający producenta (przykładowo w czeskiej Heurece jest to MANUFACTURER) a z prawej strony wybierz element do ustawienia ceny za kliknięcie (HEUREKA_CPC). Następnie możesz z lewej strony zacząć pisać nazwę konkretnego producenta a Mergado zacznie podpowiadać Ci dokładną nazwę.

Niepotrzebne wartości możesz usunąć za pomocą ikony do usunięcia całej linijki, albo możesz je ignorować. Pamiętaj jednak, że przy braku wypełnienia prawej strony nie będziesz mógł zapisać reguł. Wystarczy uzupełnić wartości tylko w tych linijkach, które chcesz zapisać.

 

Podobnie jak w przypadku reguły Zbiorowa zmiana nazwy kategorii, możesz również tutaj użyć funkcji, która zacznie podpowiadać Ci wyszukiwany tekst, wystarczy wpisać tylko jego część z lewej strony.

Przedstawiamy infografikę naszych reguł

Jesteś wielbicielem plakatów i wizualnych pomocy do biura? Pobierz infografikę w jakości do druku tutaj.

Wykorzystaj reguły w Mergado maksymalnie! Przekonaj się, że praca z plikiem produktowym może być prostsza i przyjemniejsza! Potrzebujesz pomocy z regułami? Śmiało napisz nam na mergado@mergado.pl

Dodaj komentarz