ZMIANY SPECYFIKACJI FEEDU DLA FACEBOOKA I GOOGLE

Artykuł opublikowany 28.08.2020

W ostatnich miesiącach bez żadnego powiadomienia Google a Facebook dodały nowe elementy do swoich specyfikacji. Dowiedz się jak nowo pojawiająca się wersja Mergado uwzględnimy te zmiany i na co warto zwrócić uwagę.

Jakie nowe elementy pojawiły sie w Google i Facebook?

Jaki wpływ mają zmiany w Google i Facebooku na Twoje projekty w Mergado?

Wiele formatów wyjściowych oraz konwersja feedu Mergady na potrzeby eksportu XML powoduje, że błędnie wyeksportowane elementy są automatyczne ukrywane. Jednak ta zasada jest prawdziwa jednynie dla niektórych platform.

Inne formaty (np. MallMarketplace, Árukereső) nie mogą automatycznie ukrywać elementów podczas tworzenia XML, ale można ręcznie ukryć je na stronie Elementy.

Jeśli użytkownik nie ukryje ich ręcznie, ale wyprowadzi XML ze względu na różnice w wyglądzie elementów Facebook vs. Google (elementy Google mają charakterystyczne G: na początku), eksport XML zacznie zawierać elementy, których przeglądarka nie obsługuje, i sprawi, że format będzie nieprawidłowy.

Błędy XML

Nowa wersja Mergado z 2 września 2020 r. spowoduje, że te elementy będą ukryte, a nie wyprowadzane. Dzięki temu plik XML pozostanie prawidłowy.

Jeśli korzystasz z tych elementów, przygotuj się na ukrycie ich na początku września 2020 roku.

Rozszerzone elementy, które Mergado może konwertować:

  • G:INVENTORY -> storageqty (MergadoXml)
  • G:GENDER -> gender
  • G:SIZE -> size
  • G:MATERIAL -> material
  • G:MOBILE LINK -> url_mobile
  • G:COLOR -> color

W Mergado można przesyłać i konwertować parametry. Np.

W tym przykładzie element został zamieniony na: G:ADDITIONAL_VARIANT_ATTRIBUTE|Style, Cool.

WAŻNE

Facebook nie chce, aby feed zawierał główne atrybuty (kolor, materiał itp.) W tym elemencie, a jedynie dodatkowe. W związku z tym konwertujemy tylko parametry z Facebooka na inne formaty, a parametry Google jak G: ADDITIONAL_VARIANT_ATTRIBUTE  nie mogą zostać przekonwertowane.

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy konfiguracji? Nie wahaj się i skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym.

 

 

 

 

 

Czytaj dalej:

 

MergadoFest 2020 - dowiedz się więcej o automatyzacji ecommerce

Po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić na konferencję e-commerce MergadoFest. 17 września w Mo-cha w Brnie, w Czechach powitamy prelegentów z czeskiej i słowackiej sceny marketingu internetowego. Czego możecie się po niej spodziewać?

03.08.2020
Mergado Product XML 1.8 ułatwi transfer danych kampanii produktowej

Aby Twój e-sklep działał jak prawidłowo, należy regularnie monitorować zmiany w specyfikacji XML porównywarek cenowych.

Zminimalizuj czas poświęcany na ten proces z Mergado Product XML. Przekonwertuje on płynnie dane Twojego e-sklepu  na potrzeby wszystkich obsługiwanych systemów reklamowych. Zobacz, co nowego znajdziesz w wersji 1.8. Mergado Product XML.

04.06.2020

Z dniem 1 kwietnia 2020 r. Mergado zmienilia regulamin warunkw użytkowania. Zmiana dotyczy pkt 5, sekcji Przetwarzanie danych osobowych.

01.04.2020

Dodaj komentarz