Grafika Google źródłem danych

Artykuł opublikowany 27.06.2019

URL grafik Google został zmodyfikowany . Dzięki tej zmianie informacje o obrazach będą widoczne w Google Analytics. Dowiedz się kto ogląda twoje obrazy i wykorzystaj te informacje w tworzeniu nowych treści.

Nowa pozycja ?

Do niedawna wyniki wyszukiwania obrazów w Google Image Search były kategoryzowane przez Google Analitics w sekcji „google / organic”. Jednak teraz takie wyszukiwanie będzie odzwierciedlenie w raportach Goole w inny sposób. Gdzie ich szukać? Na kanale będą one widoczne pod  „Source / Medium”, w „Google Images” jako „google / organic”.

Dane z Google Image Search. źródło: www.blog.google

Zmiany

Nowy sposób przetwarzania i dostarczania danych będzie wdrożony na wszystkich kanałach. Jeśli nie ustawiłeś w raportach filtrów niestandardowych, nie zauważysz żadnych zmian. Jeśli jednak używasz specjalnych filtrów lub niestandardowego zestawienia kanałów, musisz je zaktualizować, tak aby mieć możliwość korzystania z tego nowego parametru źródła.

Mergado tip

Jeśli masz nieoczekiwany spadek lub wzrost danych w raportach Google Analytics, jest to wynikiem zmiany opisu część danych. To co wcześniej było określane jako „google”, zostało zmienione na „obrazy google”. Zmiany w kategoryzacji odbiorców nie wpłyną na ruch na twojeje stronie. 

Szczegółowe dane analizy ruchu z Google Images pomogą Ci stworzyć strategie reklamowe, które udoskonalą twoje kampanie reklamowe. Zrozumienie wartości Google Images ma zatem kluczowe znaczenie dla poprawy Twoich działań marketingowych. Chcesz wiedziec więcej?

 

Moze zainteresują Cię te posty:

DSA, to dynamiczne reklamy w wyszukiwarce i są jedną z opcji reklam Google. Dzięki DSA możesz dotrzeć do klientów zainteresowanych dokładnie tym co oferujesz. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom dynamicznych reklam w wyszukiwarkach oraz powodom, dlaczego Mergado jest idealnym narzędziem do ich optymalizacji.

26.06.2019

Dopiero co zacząłeś pracę z Mergado? Przygotowaliśmy dla was artykuł instruktarzowy. Znajdziesz tu videa na youtube oraz praktyczne rady jak tworzyć nowe elementy, wybór produktów i wiele więcej.

09.05.2019

Dodaj komentarz