Jak przeniesć dane z Mergado do Google Sheets

Artykuł opublikowany 22.11.2019

Czy chcesz monitorować dane z Mergada? A może potrebujesz je przefiltrować lub udostępniać członkom zespołu? W nowej mini-serii pokażemy, jak można eksportować zawarte w nim dane, korzystając z popularnych aplikacji. Dzis bierzemy na tapet Google Sheets.

Współpraca Mergado z Google Sheets

Arkusze Google to aplikacja do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Wielu specjalistów korzysta z tej usługi celem dalszego przetwarzania danych. Można w niej m.in. sortować, filtrować i monitorować dane.

Chcesz przenieść dane Mergado do Google Sheets? Poniżej znajdziesz instrukcje w której krok po kroku przeprowadzimy Cię jak to zrobić!

1. Otwórz nowy arkusz kalkulacyjny w Google Sheets

2. W pierwszej komórce nowo utworzonego arkuszu uruchom funkcję importowania kanału XML. Będzie on mieć następującą składnię 

IMPORTXML(url; zapytanie_xpath)

3. Adres  URL dla tej komendy znajdziecie na stronie głównej Mergado. Jest to adres feedu XML. Pamiętajcie, aby url był zawarty w cudzysłowiu lub stanowił odwołanie do komórki zawierającej konkretny tekst.

4. zapytanie_xpath jest potrzebne do uruchomienia danych strukturalnych. Jeśli go nie znasz, ustaw je. Np. Jeśli masz produkty w elemencie SHOPITEM, użyj „// SHOPITEM”. Czytaj więcej o Xpath TUTAJ.

5. Gotowe! Arkusz Google rozdzieli teraz dane z Mergado na kolumny i rządki. Czytaj więcej o tym jak Importować XML do Google Sheets TUTAJ..

 

Nie musisz importować wszystkich danych do Arkuszu Google. Jeśli chcesz np. Importować tylko dane z PRICE_VAT większą lub równą 500, użyj XPath: „// SHOPITEM [PRICE_VAT> = 500] / PRODUCTNAME”.

Arkusze Google dają wiele możliwości. Wprowadzone dane możesz filtrować, formatować, dodawać funkcji warunkowe, korzystać ze skryptów, itd. 

Łączenie danych z Mergada jest naprawdę łatwe!

Spróbuj i daj nam znać jak Ci poszło!

 

Może Was zainteresować:

Aby ułatwić Ci pracę z Mergado, wprowadziliśmy ulepszenia do jego pierwotnej wersji. Jedną z innowacji jest dodanie nowego typu reguły importu pliuk danych, który dokładnie omówimy w dzisiejszym artykule.

30.08.2019

W pierwszej części artykułu dotyczącego korzystania z Google Ads powiedzieliśmy sobie o tym, że dzięki tej usłudze zwiększasz szanse na zainteresowanie swoimi produktami nowych, potencjalnych klientów. Dzisiejszy temat dotyczy korzystania z Google Ads przy pomocy Mergado.

11.01.2019

Dodaj komentarz