Podbij polski rynek z Ceneo.pl

Artykuł opublikowany 19.08.2019

Ceneo.pl to jedna z najważniejszych polskich porównywarek cenowych prezentująca ofertę ponad 18 000 sklepów internetowych. Serwis umozliwia przegląd ponad 25 milionów produktów, a także możliwość zakupu tych produktów, dzięki opcji KUP TERAZ

Dlaczego Ceneo.pl

Reklama której odzwierciedleniem jest sprzedaż to podstawa. Aby osiągniąć sukces warto korzystać z swielu kanałów zwiększających widoczność  sklepu, a porównywarki cenowe to jeden z kanałów poszerzających zasięgi.

Ceneo dla klientów

Ceneo to druga co do wielkości porównywarka cenowa. Umożliwia przegląd oferty około 20 % wszystkich produktów sprzedawanych online.

Swoją popularość wśród klientów zyskało dzięki przyjaznemu interfejsowi.  Olbrzymia ilość fltrów, pozwala szybko znaleźć porządany produkt, a opcja "najlepsze sklepy", zależna od oceny klientów i cen produktów,  pozwala wyłonic z gąszczu e-sklepów te najlepsze.

Ceneo dla e-sklepów

E-sklepy chętnie korzystają z Ceneo ze względu na darmowy abonament, łatwą obsługę oraz szeroką gamę narzędzi analitycznych do monitoringu konkurencji.

System rekomendacji w Ceneo

W 2009 r. Ceneo uruchomiło program Zaufane Opinie. Jest to system ankiet, wypełnianych przez klientów. Ma on na celu udostępnić informacje na temat jakości zakupów. Klienci dzielą zarówno pozytywne, jak i negatywne doświadczenia, dlatego e-sklepy dbają o ich satysfakcję.

Zaufane Opinie. Źródło: ceneo.pl

Jak połączyć -e-sklep z Ceneo?

Rejstracja do Ceneo jest bezpłatna (TUTAJ znajdziesz formularz zgłoszeniowy), a integracja Ceneo ze sklepem internetowym następuje przy użyciu pliku XML.  XML to plik zawierający informacje o sprzedawanych towarach, min. ich nazwę, opis, cenę, datę dostawy, kategorię i wiele innych.

Ceneo.pl wymaga aby w pliku XMl znalazły sie następujące informacje:

  • ID
  • PRICE
  • URL
  • ATRYBUTY

Bardzo ważnym elementem pliku XML są też atrybuty (<attrs>). Atrybuty wymagane dla wszystkich produktów to producent, kod producenta i kod EAN produktu. Dodatkowo wymagane dla konkretnych kategorii produktów są atrybuty ISBN dla książek i BLOZ_12, BLOZ_7 dla leków i suplementów. Szczegółowy przewodnik do specyfikacji pliku XML dla Ceneo znajdziesz TUTAJ.

WARTO WIEDZIEĆ!

Ceneo nie wymaga dopasowania nazwy produktu do jakiegoś konkretnego wzorca.

Przykładowa specyfikacja XML. Źródło: Ceneo.pl

Im dokładniejszy plik XML, tym większa szansa, że klient znajdzie Twoją ofertę, dlatego warto poświęcić dodatkowy czas na uzupełnienie informacji.

Mergado Tip:

Lata pracy w marketingu e-sklepów pomogły nam dostrzec które atrybuty są często wyszukiwane przez klientów, ale pomijane w plikach XML.  Pamiętaj dodać także:

  •  dostępności <avil>
  • setów <set>
  • wagi <weight>
  • obrazy <imgs>
  • opis <desc>OK

Mergado dla Ceneo

Wymagana specyfikacja pliku XML różni sie pomiędzy porównywarkami cenowymi, ale z Mergado uzyskasz porządany efekt w łatwy sposób i bez potrzeby korzystania z usług programisty. Automatyzacja, możliwość pracy nad grupami produktów to tylko niektóre z korzyści z Mergado.

Mergado oferuje także dostęp do przydatnych aplikacji, które rozszerzają jego funkcjonalność. Jedna z nich to Feed Image Editor, który umożliwia pracę ze zdjęciami reklam, dopasowanie ich do wymaganych rozmiarów oraz dodanie do nich logo sklepu czy informacji o akcjach marketingowych.

Jeśli chcesz aby Twoja oferta była zauważona, Ceneo zapewni Twojemu E-sklepowi lepszą widoczność, a Mergado pomoże Ci oszczędzić czas i pieniądze.

Korzystaj z nich aby reklamować sie w porównywarkach cenowych, a poszerzysz swoje zasięgi i osiągniesz sukces!

Czytaj dalej:

Prowadzisz firmę eCommerce? Reklamujesz swoje produkty w  ceneo, google shopping, facebook itp? A może jesteś agencją marketingową zarządzającą reklamami klientów? Jeśli odpowiedziałeś TAK na choć jedno z tych pytań, czytaj dalej! Mergado to narzędzie dla Ciebie!

15.10.2018
Uzyskaj przegląd o regułach w Mergado

Jeszcze wprawdzie nie ma Świąt Bożego narodzenia, ale my mamy dla Ciebie prezent już teraz. A co dokładnie?  Infografikę dotyczącą reguł w Mergado, która pomoże Ci zorientować się w tym temacie raz na zawsze. Które reguły będą dla Ciebie najbardziej pomocne przed świętami?

12.12.2018

W pierwszej części artykułu dotyczącego korzystania z Google Ads powiedzieliśmy sobie o tym, że dzięki tej usłudze zwiększasz szanse na zainteresowanie swoimi produktami nowych, potencjalnych klientów. Dzisiejszy temat dotyczy korzystania z Google Ads przy pomocy Mergado.

11.01.2019

Dodaj komentarz