Plik XML

Plik XML, inaczej pik produktowy to zbiór informacji o produktach, które sprzedajesz. Zawiera w sobie nazwę, opis, cenę, datę dostawy, kategorię i wiele więcej. Odróżniasz w ten sposób swoje produkty od konkurencji. Mergado pracuje z plikami XML i umożliwia ich zbiorwą edycję, tak aby jeden plik pasował do jak największej liczby porównywarek. Aplikacje dodatkowo zwiększają możliwości zarządzania i optymalizacji pliku.

Artykuły na temat pracy z plikiem XML:

Czy zabezpieczyliście swój sklep? Czy dostęp do waszego feedu XML jest możliwy tylko po wprowadzeniu hasła lub zatwierdzeniu adresu IP? Takie zabezpieczenia to podstawa bezpieczeństwa Mergado wychodzi im na przeciw i aby dowiedzieć się jak połączyć je z zabezpieczonym feedem czytaj dalej.

18.06.2019

Mergady doczekało się kolejnego releasu pod koniec maja. Wprowadziliśmy kilka nowości i poprawek o których opowiemy wam więcej w dzisiejszym artykule.

06.06.2019
Jak przygotowac plik produktowy pod Ceneo?

Jeśli już jakiś czas poruszasz się w świecie e-commerce, to wiesz, że samo założenie sklepu internetowego nie wystarczy. Jednym z podstawowych kroków jest rozszerzenie sprzedaży o porównywarki cenowe czy sieci afiliacyjne. Jaka jest specyfikacja pliku produktowego na ceneo.pl?

17.12.2018
Z ulepszonym Feed Image Editorem Twoja reklama będzie zawsze aktualna

Chciałbyś, aby graficzne części reklamy zmieniały się same i nie wymagały ciągłej kontroli? Programiści Feed Image Editor doskonale wiedzą, że tak! Dlatego też, dodali do aplikacji elementy dynamiczne. Chcesz wiedzieć jak to zrobić - czytaj dalej.

14.12.2018
Poznaj Plik Produktowy

Do polskiego rybnika e-commerce codziennie przypływa mnóstwo nowych ryb. Jesteś jedną z nich i potrzebujesz - zwłaszcza teraz przed świętami - poradzić z ważnymi terminami i pojęciami? Właśnie dla Ciebie mamy artykuł, który wyjaśni czym jest plik XML i dlaczego jest tak istotny.

03.12.2018
12 najczęstszych błędów w XML feedzie część 2

Większość z nas zgdzi się co do tego że, posiadanie biznesu w  Ecommerce i prowadzenie kampanii produktowej w porównywarkach bez bezbłędnego feeda produktowego może doprowadzić do znacznych spadków sprzedaży.

 

16.10.2018
 12 najczęstszych błędów w XML feedzie

Jeśli reklamujesz swoje produkty w porównywarkach to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak istotne jest posiadanie XML feeda z poprawnymi i aktualnymi informacjami o swoich towarach. Często jednak dzieje się inaczej.

16.10.2018