DOPASUJ KATEGORIE E-SKLEPU DO DRZEWA KATEGORII PORÓWNYWARKI

Artykuł opublikowany 22.10.2020

Zarządzając reklamami w porównywarkach produktów jesteś zobowiązany wysyłać dane korzystając z drzewa kategorii towarów. Ponieważ w Mergado naszym celem jest usprawnić Twoją pracę stworzyliśmy regułę, która pomaga automatycznie przekonwertować kategorie dla wyjściowego pliku XML. O tym jak z niej korzystać dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Zbiorcza zmiana nazw kategorii

Reguła nazwana Zbiorcza zmiana nazw kategorii pozwala ustawić kategorie dla wielu polskich czy zagranicznych porównywarek.

Mergado regularnie pobiera informację ze wszystkich obsługiwanych kanałów reklamowych, w tym informacje na temat drzewa kategorii. Nazwy kategorii używanych przez porównywarkę w menu z podpowiedziami w eksporcie dla tej porównywarki.

Jak korzystać z tej reguły?

  • Aby stworzyć regułę z menu po lewej stronie wybierz Reguły, a następnie na karcie Reguł wybierz utwórz nową regułę.
  • Po lewej stronie reguły jednym kliknięciem wypełnisz oryginalne kategorie z wejściowego pliku danych.
  • Wypełnij kategorie wedłóg potrzeb, ale pamiętaj, że kolejność wierszy ma znaczenie. Wiersze są aplikowane na regułę od góry do dołu. Jeśli chcesz zmienić ich kolejność przeciągnij ikonę po prawej na porządane miejsce.

Regułę można zastosować dla całości lub dla określonego asortymentu produktów.

Aby tego dokonać nalezy najpierw dokonać wyboru na sklepie, a następnie ustawić ten wybór jako wartości źródłowe. Po kliknięciu zostaną wstępnie wypełnione jedynie te kategorie wejściowe, które odpowiadają wyborowi.

Jak automatycznie usupełnić kategorie, reguła Zbiorcza zmiana kategorii, Mergado.

Aby ułatwić poprawne formuowanie nazw reguła ma kilka elementów usprawniających pracę:

  • kontrola przepisywania linii
  • weryfikacja nieistniejących kategorii (w przypadku błędu lub literówki po prawej stronie)
  • zaznaczanie "niepotrzebnych wierszy" - jeśli po lewej stronie znajduje się tekst, który nie zawiera żadnych kategorii z kanału wejściowego, to taka linia w regule jest niepotrzebna

Jeśli skopiowałeś poszczególne kategorie do schowka jako osobne linie, wszystko co musisz zrobić, to "wkleić" je do reguły (ctrl + v), a one zostaną dodane się do osobnych linii wartości wejściowych.

Czy mogę zapisać dane z reguły?

Tak, dane z reguły można zapisać podczas gdy jej wartość nie będzie aplikowana na eksport.

Istnieją ku temu dwa sposoby:

  1. eksport do CSV w celu stworzenia kopii zapasowej ustawień.
  2. wykonanie kopii zapasowej poprzez zduplikowanie reguły, a następnie wstrzymanie jej (spowoduje to utworzenie dodatkowej reguły, która zostanie pominięta podczas przetwarzania).

Chociaż zmiana nazw kategorii jest regułą grupową, nie należy umieszczać w niej tysięcy wierszy. Lepiej jest dodać kilka niezależnych reguł odnoszących się do konkretnego wyboru asortymentu.

Ustawienie odpowiednich kategorii dla eksportowanych do porównywarek plików danych jest jednym z wielu regularnych zadań e-sklepu.

Zautomatyzuj te działania z Mergado.

Dzięki niemu możesz samodzielnie i przejrzyście zarządzać swoimi reklamami, bez konieczności zatrudniania programisty.

 

Zkuste na 30 dní zdarma

 

 

 

Dowiedz się więcej:

Dlaczego do rejestracji w Mergado potrzebujesz tak wielu danych osobowych i dlaczego się ich nie bać

Myślisz, że formularz rejestracyjny do Mergado dużo okienek i od razu chce od Ciebie dużo informacji, nawet jeśli chcesz tylko wypróbować Mergado? Nie musisz się o to martwić. Wyjaśnimy Ci poniżej.

01.09.2021
Utwórz główny plik danych i pozbądź się potrzeby oddzielnej edycji każdego eksportu

W Mergado zarządzasz reklamami na towarach, tworząc w nich eksport, w którym edytujesz niezbędne dane. Jeśli masz wiele eksportów i wielokrotnie wprowadzasz pewne korekty w każdym eksporcie osobno, możesz usprawnić ten proces, tworząc główny plik danych. Zobaczmy, jak to skonfigurowałeś, abyś mógł zbiorczo wprowadzić dużą część zmian.

13.05.2021
Jak importować feed do Mergado z Dropbox

Korzystasz z przechowywania w chmurze w swoim sklepie internetowym Dropbox? Oszczędzaj czas, szukając instrukcji dotyczących importowania kanałów do Mergado. Przygotowaliśmy dla Ciebie prostą procedurę, dzięki której bezproblemowo poprawnie skonfigurujesz udostępnianie plików.

20.04.2021

Dodaj komentarz