ShopALike - świetne rozwiązanie dla ekspansji międzynarodowej

Artykuł opublikowany 24.04.2020

ShopAlike jest jednym z największych graczy na rynku europejskim.  Obecnie jego usługi są dostępne w 13 krajach. Jeśli planujesz ekspansjemiędzynarodową, warto zapoznać się z ich ofertą.  

ShopAlike jest łatwy w użyciu

Dostęp do ShopAlike jest bezpłatny. Jedyne wymaganie to rejestracja konta oraz udostępnienie URL do pliku produktowego. Po zarejestrowaniu należy wystawić minimalną wymaganą ilość produktów, wybrać opcję płatności za zakup i kategoryzację produktów.

Poszerz swoje zasięgi z ShopALike

ShopAlike ma w ofercie szeroką gamę produktów wystawianych przez tysiące e-sklepów. Zasada rządząca porównywarką jest prosta. Łączy cenę kosztu za kliknięcie i popularność danego asortymentu, dlatego warto ustawić kanał XML zgodnie z jej specyfikacją.

Prawie każda porównywarka wymaga konkretnej specyfikacji. Na przykład wykorzystanie atrybuty do określenia rozmiaru produktu jest nieodłączną częścią opisu odzieży. Podając rozmiary bez oznaczeń US / EU / UK, możesz wprowadzić w błąd klienta oraz samą porównywarkę. 

Ustawiając rozmiar w ShopALike wartości nie są uwzględnione w Param | parametr wielkości. Użytkownik ustawia wartość na dowolny parametr, a następnie kontaktuje się ze wsparciem ShopAlike, który sam pobiera te informacje.

Przykład: <COLOR>Silver</COLOR>

<SIZE>L</SIZE>

Inne atrybuty, o których warto pamiętać to kolor i pierwotna cena towarów z rabatem. ShopAlike również oddzielnie rozróżnia element CPC dla urządzeń mobilnych  <MOBILE_CPC>0.015</MOBILE_CPC> i komputerów <DESKTOP_CPC>0.02</DESKTOP_CPC>.

Opisz produkty w najmniejszych szczegółach. Dodaj opis, materiał, kolor, rozmiar, styl, motyw, wzór, itp. Szczegółowy opis pomaga przypisać produkt do kategorii i subkategorii.

Dowiedz się więcej o tym jak stworzyć dokładny opis TUTAJ.

Aby prawidłowo określić kategorie zapoznaj się z drzewem kategorii ShopAlike. Jeśli twój sklep ma kategorie, których nie uwzględnia porównywarka, zmień je i posortuj według określonych kryteriów.

Grupowej zmiany kategorii tylko w pliku XML, bez ingerencji w e-sklep dokonasz w Mergado. Dowiedz się więcej jak to zrobić z TEGO ARTYKUŁU.

Jeśli Twój sklep zawiera informacje w kilku językach (np. część w języku angielskim i część w języku niemieckim), należy jto ujednolicić. Wysłanie wielojęzycznego pliku danych stanowi problem techniczny dla systemu.

 

Odkryj możliwości ShopAlike. Jego główną zaletą jest tmożliwość reklamy w wielu krajach. Zdobądź klientów z całej Europy korzystając z ShopAlike. 

 

Czytaj dalej:

 

Ceneo.pl to jedna z najważniejszych polskich porównywarek cenowych prezentująca ofertę ponad 18 000 sklepów internetowych. Serwis umozliwia przegląd ponad 20 milionów produktów, a także możliwość zakupu tych produktów, dzięki opcji KUP TERAZ.

 

19.08.2019

Skąpiec to jedna z największych polskich porównywarek cenowych. 18 mln odsłon miesięcznie, 3,3 mln unikalnych użytkowników i ponad 6 mln aktywnych produktów to tylko kilka z powodów dla których warto zareklamować u nich swoje produkty..

04.09.2019
Zdobądź więcej klientów za pomocą Google Ads

Google Ads to system reklamowy firmy Google. Działa w oparciu o słowa kluczowe, które wpływają na osiągnięcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce. Dzięki tej formie reklamy przyciągniesz więcej klientów.

09.01.2019

Dodaj komentarz