Sprzedawaj na eMag

Artykuł opublikowany 11.03.2020

Ekspansja zagraniczna jest jednym z najczęściej omawianych tematów we współczesnym handlu elektronicznym. Jeśli poważnie myślisz o wejściu na zagraniczne rynki dowiedz się więcej o eMAG - największym rumuńskim marketplace.

 

eMAG – największy marketplace w Rumunii

Historia eMAG zaczęła się od sklep iunternetowego sprzedającego komputery i artykuły biurowe. Jednak z czasem działalność sklepu poszerzała swoje spektrum. Obecnie w Rumunii na platformie e-Mag można zakupić kosmetyki, sprzęt sportowy, książeki, AGD, a od ubiegłego roku, artykuły spożycze.

Stronę eMag odwiedzana jest 44 miliony razy w miesiącu, notując 50% wzrost rok w rok.

strona eMag. Źródło: emag.ro

Gdzie można sprzedawać z eMag?

Oprócz dominacji w rumunii eMAG z powodzeniem rozszerzył pole swoich działań. Od jakiegoś czasu jest obecny na rynkach Bułgarii i Węgier gdzie odwiedza go ponad 36 milionów użytkowników, Kilka tygodni temu pojawił się także w Polsce. Dołączył tu do jednego z największych lokalnych sklepów internetowych Agito i dzięki temu otworzył się na ponad 23 milionów nowych kupujących.

Zalety International Marketplace Network

We wrześniu 2019 r. EMAG rozpoczął serię współprac w celu uruchomienia projektu International Marketplace Network. Inicjatywa ta działa jako detaliczna platforma internetowa promująca transgraniczny handel elektroniczny i jej zaletą jest apewnia dostęp do wszystkich połączonych rynków.

Wśród platform z którymi dotychczasowo podpisanoo umowy są:

  • Real.de w Niemczech,
  • Cdiscount we Francji,
  • ePrice we Włoszech.

Dzięki temu sieć oferuje obecnie dostęp do ponad 230 milionów europejskich klientów za pośrednictwem około 30 000 aktywnych marketerów, do których dostęp mają wszyscy zarejstrowani w IMN.

Zasada funkcjonowania International Marketplace Network. Żródło: ecommercenews.eu/international-marketplace-network-opens-for-all-retailers/

Co Mergado ma wspólnego z eMag?

Mergado to narzędzie do zarządzania reklamą na porównywarkach cenowych, w tym platformie eMag. Dzięki Mergado bez pomocy techników możesz połaczyć plik XML swojego sklepu z eMag. Wykorzystaj nasz darmowy audyt aby dowiedzieć się o ewentualnych poprawkach wymaganych przez platformę, a następnie przy pomocy reguł w Mergado w ciągu kilku minut wykonaj wcześniej niesłychanie czasochłonne zadania wymagające współpracy ze specjalistą IT.

Jeśli potrzebujesz wspracia, aby dowiedzieć się jak korzystać z Mergado odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie krok po kroku wytłumaczymy Ci jak przeprowadzić audyt, a następnie poprawić sam plik XML.

Elementy feedu XML wymagane prze platformę eMag.

Czy korzystacie z platformy eMag? czy chcecie dowiedzieć się o niej więcej? Zostawcie nam komentarz lub napiszczie do nCentrum Obsługi Klienta.

 

Czytaj dalej:

Jak przygotowac plik produktowy pod Ceneo?

Jeśli już jakiś czas poruszasz się w świecie e-commerce, to wiesz, że samo założenie sklepu internetowego nie wystarczy. Jednym z podstawowych kroków jest rozszerzenie sprzedaży o porównywarki cenowe czy sieci afiliacyjne. Jaka jest specyfikacja pliku produktowego na ceneo.pl?

17.12.2018

Skąpiec to jedna z największych polskich porównywarek cenowych. 18 mln odsłon miesięcznie, 3,3 mln unikalnych użytkowników i ponad 6 mln aktywnych produktów to tylko kilka z powodów dla których warto zareklamować u nich swoje produkty..

04.09.2019
Promuj swoje produkty za pomocą Google Shopping #1

Dla tych, którzy mają swój e-commerce biznes, Google Shopping jest jednym z najważniejszych kanałów. Połączenie pliku produktowego z Google Merchant Center to pierwszy krok. Z naszym dwuczęściowym przewodnikiem unikniesz najczęstszych błędów a Twoja reklama będzie od początku działać na sto procent!

04.01.2019

Dodaj komentarz