Zarządzaj reklamami dzięki plikom CSV

Artykuł opublikowany 23.11.2020

Poznaj nowy sposób automatycznego i zbiorczego konfigurowania reklam w Mergado. Dzięki regule import danych z plików CSV, możesz edytować określone fragmenty reklam, tworząc konfiguracyjne pliki CSV. Dziś pokażemy Wam jak je skonfigurować w ciągu paru minut.

Jak tworzyć ustawienia grupowe przy pomocą CSV?

Wyobraźmy sobie, że chcemy ustawić różne CPC na różne godzin dnia. Mamy eksport dla produktu z domyślną stawką CPC w elemencie CPC (np. HEUREKA_CPC dla Heureka). Chcemy aby jego wartość się zmieniała się w ciągu dnia, z godziny na godzinę. Mamy kilka takich eksportów i chcemy uniwersalnie ustawić te współczynniki.

Jak to zrobić?

Pobierz element zegara z aktualną godziną. Dzięki temu możemy pracować z dniami tygodnia, miesiącami i tak dalej. Aby to zrobić skorzystamy z aplikacji Bidding Fox Elements i włączymy element BFE_D_EXECUTE_HOUR, który może być wypełniony liczbą całkowitą wskazującą godzinę o wartości od 0 do 23. Na przykład. 15:24 będzie numer 15.

Utwórzmy plik CSV, który będzie zawierał kolumny:BFE_D_EXECUTE_HOUR cyfry 0 - 23 wskazujące godzinęCPC_COEF współczynnik, przez który pomnożymy domyślną wartość CPC - w naszym przypadku liczby z kropką dziesiętnąoddziel kolumny przecinkiem

Jak stworzyć plik CSV?

CSV stworzymy w zwykłym edytorze tekstu - np. Gedit, LibreOffice, Notepad czy aplikacji Mergado eM Files.

Warto pamiętać, że adres URL pliku CSV musi być dostępny, dlatego musimy umieścić go w Internecie. Aplikacja eM Files umożliwia wysłanie pliku na publiczny adres URL (z dostępem innych użytkowników Mergado) i dokonanie w nim zmian za pomocą prostego edytora.

Jak to zrobić?

  • W eksporcie utwórz nowy element CPC_COEF.
  • Użyj reguły Importuj plik danych, aby zaimportować dane z pliku CSV do elementu CPC_COEF.Kolumna parowania to element BFE_D_EXECUTE_HOUR.

Na przykład, jeśli godzina to 15:24, element BFE_D_EXECUTE_HOUR zawiera wartość 15 dla wszystkich towarów.Liczba z wiersza 15. jest importowana do elementu CPC_COEF, w powyższym przypadku liczba 1.2.3. Zakładamy, że wcześniej ustawiliśmy domyślną wartość CPC, na przykład za pomocą reguły.

  • Użyj reguły obliczeniowej, aby uwzględnić współczynnik.
  • Pomnóż domyślny CPC przez CPC_COEF, tj.% CPC% *% CPC_COEF% i wprowadź go w elemencie CPC.

I to wszystko. Wartość wyjściowa zacznie się teraz zmieniać w zależności od godziny ponownego generowania danych. Zmiana w pliku konfiguracyjnym zostanie odzwierciedlona w wybranych eksportach.

eM Files

Dzięki eM Files masz możliwość publicznie udostępnić pliki w Internecie. Głównym zastosowaniem jest dzielenie się plikami danych e-sklepów min. ze wsparciem IT, marketerami, innym wsparciem.

Bidding Fox Elements

Zwiększ wydajność reklamy za pomocą dziesiątek nowych elementów z Bidding Fox Elements. Ta aplikacja pracuje z danymi statystycznymi nie tylko z porównywarek, ale również tworzy nowe elementy. Dzięki niej poprawisz ustawienia swojej reklamy i zwiększysz jej wydajność.

Tą zasadę możesz także wykorzystać abyudostępniać ustawienia między eksportami - przygotujesz jeden plik konfiguracyjny i będziesz go wielokrotnie używać.przenieść rozmiary odzieży lub innych produktów powtarzanych przy wielokrotnym eksporcie.

 

Czytaj dalej:

Ulepsz e-sklepy w WooCommerce i PrestaShop dzięki nowościom w pakiecie Mergado

W ostatnich tygodniach wydaliśmy wersję 2.4 dla platform WooCommerce i PrestaShop. Pojawił się w nich szereg funkcji widżetu Heureka Customer Verified oraz możliwość automatycznego wysyłania zwrotów dla Google Analytics. Dowiedz się więcej.

27.11.2020

Czy chcesz mieć możliwość przenoszenia już utworzonych wyborów i reguł w jednym eksporcie do drugiego w Mergad, czy też mieć możliwość utworzenia nowego eksportu z wyjściowego adresu URL innego eksportu? To wszystko jest możliwe w naszym narzędziu. W tym artykule opiszemy kilka funkcji, które ułatwią Ci te zadania.

05.11.2020

Czy importujesz dane od wielu dostawców, a Twój e-sklep ma problem z importowaniem ich z jednego pliku danych? Przetwarzach dane w Mergado? Łączenie wejściowych źródeł XML w jedeno kiedyś było wyzwaniem. Teraz to już przeszłość - aplikacja Blending Bull usprawni Twoją pracę.

15.10.2020

Dodaj komentarz